Fotbal

Jarolím zářil: Zvládli jsme to!

Jarolím zářil: Zvládli jsme to!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Lepší vstup do prestižní klubové soutěže si fotbalová Slavia mohla jen těžko přát. Ve svém historicky prvním zápase v Lize mistrů porazila Steau Bukurešť a zavřela pusy všem škarohlídům, kteří jí předpovídali mezi elitou propadák. "Začali jsme výhrou a máme tři body. Můžeme být jen spokojeni," liboval si po zápase trenér Karel Jarolím.

Jarolím byl spokojen až se druhým poločasem 

Slavia si hned po utkání pořádn užila oslavy a to i se svými fanoušky. Hráči oběhli čestné kolečko a u každé z tribun se na chvíli zastavili, aby se o radost podělili se svými fanoušky.  "Steaua je konsolidované mužstvo, které hraje dlouho pohromadě. Volný protor se hledá těžko, dobře brání," všímal si kouč Slavie Karel Jarolím.

Možná i proto přiznal, že neměl před důležitým duelem moc klidu. "Byl jem nervózní, ale hlavně proto, že jsme nehráli podle mých představ, ve druhém poločase jsme ale setřásli nervozitu a bylo to lepší. A to i přesto, že jsme museli do druhé půle vystřídat i Martina Latku a měli dvě změny vybrány." 

Vyrovnání prý bylo zbytečné 

Jarolímovi vadilo především vyrovnání. "Po standardní situaci jsme si nechali dát vyrovnávací gól a po něm jsme byli pasivní a zbytečně soupeři nechávali prostor. Vše se nám ještě zkomplikovalo zraněním Ericha Brabce."

 

Druhý poločas už byl ale podle Jarolíma lepší. "Mužstvo na začátku působilo směrem dopředu nervózně, cítil jsem to. V kabině jsme si proto  něco vyříkali a druhý poločas byl rozhodně lepší. Už jsme praktikovali to, co jsme chtěli hrát od začátku. Rychlou kombinaci po zemi a dostávat se do zakončení," pochvaloval si trenér. Však také jeho hráči po změně stran míč soupeři téměř nepůjčili. "Téměř jsme Steau nepustili do konce," liboval si kouč. 

 

Dál myslí na pohár UEFA 

Ani povedený start ale nezměnil nic na cílech pražského klubu. Tím dál zůstává třetí místo v tabulce a postup do poháru UEFA. "Sevilla sice prohrála dneska s Arsenalem 0:3, ale pořád je to silný soupeř, vždyť dvakrát vyhrála pohár UEFA. Proto pořád myslíme spíš na třetí místo," dodal Jarolím.

Hagi: Slavia měl víc štěstí 

To na straně Stauy zavládlo zklamání, i když ne tak velké, jak by se mohlo po prohraném zápase zdát. "Byl to dobrý zápas, ve kterém jsme nehráli špatně a zasloužili si víc. Soupeř ale hrál velmi dobře a měl také více štěstí, než my. Dvakrát se dostal k brance a dvakrát skóroval. To my jsme nedokázali," řekl po zápase kouč Steauy George Hagi.

 I přes prohru ale našel kouč soupeře pro své hráče slova uznání. "Jsem spokojený, jen posledních dvacet minut to bylo z naší strany horší. V Lize mitrů je každý soupř silný a i ty nejmenší chyby se trestají. Prohráli jsme, ale čekají nás další zápasy," poukázal Hagi na to, že je před všemi týmy ještě pět dalších duelů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události