Fotbal

Brabec: Pro Latku je zranění tragédií

Brabec: Pro Latku je zranění tragédií
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

I když Slavie v Lize mistrů porazila Steau Bukurešť, našel se v týmu někdo, komu nebylo moc do smíchu. Stoper Erich Brabec se totiž v závěru první půle zranil a musel nedobrovolně střídat.

Zranění Latky? neskutečná smůla 

I proto sledoval oslavy svýcvh spoluhráčů už jen zprostředkovaně. A nebyl sám. S kabině seděl Brabec spolu s Martinem Latkou, který pro rnění nenastoupil do druhé půle. "S Martinem jsme oslavy sledovali v televizi. Oba nás mrzelo, že nemůžeme být na hřišti, ale takový je fotbal," přemýšlí Erich Brabec, pak ale dodává: "To, co se stalo mě, není tak hrozné oproti tomu, co se stalo Martinovi Latkovi. Půl roku nehrál fotbal a hned v prvním zápase se mu obnoví zranění. To je prostě tragédie."  

 

 

 

 

Podle něj teprve další dny ukáží, jak se klub dokáže se ztrátami hráčů doopravy poprat.  "Máme široký kádr, který ukáže, jak odolní jsme. Teď jsem ale řadě rád za celou Slavii, že jsme to zvládli proti Steauě a první krok ve skupině udělali správným směrem," doplňuje Brabec.

Koleno si pochroumal vlastní chybou

Jak Erich Brabec lituje zranění Martina Latky, sám přiznává, že jeho zdravotní indispozice byla zaviněna zbytečnými okolnostmi. "Chtěl jsme  jít přes útočníka, ale on mi tam dal tělo a já si přes něj otočil koleno.  Byla to moje chyba, moje hloupost. Bylo to prostě zbytečné zranění," řáká a pokračuje, "doktoři říkají, že doba léčení je dva až tři týdny. Uvidíme, jak ta prognóza bude pravdivá. Nechci to uspěchat, ale taky nechci měsíc jen koukat, jak kluci hrají."

Jaro v Lize mistrů? Proč ne?

Zatímco trenér Karel Jarolím hovoří především o boji se Steaou o předposlední místo v tabulce skupiny H, Brabec věří i v postup do další fáze soutěže.  "Chtěli bychom se dostat i do jarní fáze Ligy mistrů, ale bude to opravdu těžké. Teď musíme jít zápas od zápasu, koukat jen sami na sebe. Pak teprve uvidíme, jestli na druhé místo budeme mít, nebo ne. Když ne, postoupíme ze třetího místa do UEFY a pro český fotbal to bude jen dobře," přemítá Brabec, který ale sám věří, že Slavia by do další fáze soutěže projít mohla.  "Slavia má ovšem kádr na to, aby postoupila i do další části Ligy mistrů a udělá pro to maximum," slibuje stoper.
Výhrou nad Bukureští ale tažení Slavie zdaleka nekončí.  Už o víkendu se hraje derbz meyi Slavií a Bohemians. "Na podzim  bude ještě hodně zápasů. Čeká nás liga, pohár, Liga mistrů, je toho spousta.  Liga mistrů je samozřejmě svátek," tvrdí Brabec, který ale sám možná přijde o utkání v Londýně. " Když nebudu moct na Arsenalu hrát, nedá se nic dělat," přznává zadák Slavie.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události