Fotbal

Předseda krajského fotbalu: V regionu by Řepka dostal víc

Nízký trest prý dostal na následujících patnáct mesíců už bývalý kapitán Sparty Tomáš Řepka za své divoké chování v utkání v Teplicích. Řepka zde nejprve vynadal sudímu, poté údajně plivl po pořadateli a nakonec udeřil kameramana. Disciplinární komise mu za to vyměřila zákaz startu na sedm utkání.

Je to málo?

Už před udělením trestu mnozí fotbaloví odborníci upozorňovali, že trest pro Řepku by měl být exemplární a přípradně i odstrašující pro ostatní. "Měl by být velmi tvrdý. To, co se v Teplicích stalo je opravdu neuvěřitelné a nemá s fotbalem nic společného," tvrdil například fotbalový internacionál Ladislav Vízek. Že to ale asi nebude tak horké avizoval už před jednáním disciplinárky její předseda Alexander Károlyi. "Nemůžeme dělat hon na čarodějnice, trest musí být přiměřený," řekl. A pak Řepkovi zakázal fotbal na sedm následujících utkání. Pokud přitom Sparta projde oběma následujícími koly domácího Poháru ČMFS, nezahraje si Tomáše Řepka jen v pěti ligových zápasech. "Nemůžeme profesionálovi pránit ve výkonu povolání," doplnil šéf disciplinární komise.

Být amatér, dostal by víc

Zatímco disciplinární komise vedená Alexanderem Károlyim byla k Řepkovi i druhému hřišníkovi Martinu Abrahamovi, který se z lavičky začal na sudího sápat rovněž, za což vyfysoval čtyři zápasy stop, poměrně shovívavá, v regionálních soutěžích by prý oběma hráčům podobný výstřelek tak snadno neprošel. "Takové věci trestáme velmi přísně," potvrdil nám předseda Krajského fotbalového svazu Vysočina Miroslav Vrzáček, sám bývalý rozhodčí. "Pokud by se hráč něčeho takového dopustil v krajské soutěži, dostal by maximální trest, tedy půl roku. Ani bychom o tom moc nediskutovali," doplnil. Řepka podle něj měl dostat alespoň takový trest, který by jej nadobro vyřadil z podzimní části soutěže, tedy 10 - 12 zápasů.

O tom, že se na Vysočině opravdu tvrdé tresty udělují, může hovořit i jistý brankář z jedné z nejnižších soutěží v okrese Jihlava. Za rvačku dostal před několika lety roční trest a prakticky skončil s fotbalem.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události