Motorsport

Stane se Alonso pilotem stáje Ferrari?

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso má po letošní sezóně namířeno do italské stáje Ferrari. Pilot McLarenu, jehož svědectví přispělo k potrestání týmu za účast ve špionážní aféře, podle britského tisku již dopředu kývl na roční kontrakt s příjmem 20 miliónů liber (cca 550 miliónů korun).

Alonso se připojil ke britské stáji McLaren po loňské sezóně, v níž vybojoval v týmu Renault svůj druhý titul mistra světa, a vytvořil jezdeckou dvojici s nováčkem Lewisem Hamiltonem. Španělský pilot ale do britského týmu nezapadl, jelikož šéf týmu Ron Dennis neuznává rozdělení na jezdeckou jedničku a dvojku. Alonsův napjatý vztah s Hamiltonem se v průběhu sezóny několikrát propíral v médiích. Alonso má sice smlouvu s McLarenem i na příští rok, ovšem jak se zdá, má v kapse trumf v podobě klauzule, která mu umožňuje odejít, dostane-li se McLaren do situace, jako je například ta současná - vyloučení z Poháru konstruktérů.

Alonso odhalil důkazy proti svému týmu

Alonsovu pozici v týmu pak výrazně narušilo odhalení, že poskytl Mezinárodní automobilové federaci (FIA) e-mailovou korespondenci s Pedrem de la Rosou, v níž jej testovací jezdec seznamoval s technickými detaily monopostu Ferrari. McLaren byl i na základě této korespondence vyloučen z letošního Poháru konstruktérů a musí zaplatit pokutu 100 miliónů dolarů (asi dvě miliardy korun).

McLaren zabije dvě mouchy jednou ranou

V týmu McLaren má Alonso smlouvu i na příští sezónu, Dennis ale údajně po jeho „podrazu" souhlasí s jeho odchodem už po letošním ročníku MS. A podle kuloárních informací je na spadnutí přestup španělského pilota do Ferrari. V týmu z Maranella by měl Alonso nahradit Felipeho Massu a vytvořit jezdeckou dvojici s Kimim Räikkönenem. Poslední spekulace o dohodách hovoří o tom, že se McLaren domluvil s Ferrari na prodeji kontraktu Fernanda Alonsa. McLaren by se tak zbavil jezdce, který si s týmem nerozumí a získal by nemalé finanční prostředky, které by mu pomohly zaplatit pokutu.

Co bude s Massou?

Druhý pilot stáje Ferrari Felipe Massa podle listu Daily Mail jednal předminulý víkend v belgickém Spa-Francorchamps s týmem Toyota, který ještě stále nepotvrdil, kdo bude v příští sezóně jezdeckým partnerem Itala Jarna Truliho. Pozice brazilského jezdce ve Ferrari by navíc měla oslabit i po očekávaném odchodu Jeana Todta, na jehož post šéfa týmu by měl po roční dovolené nastoupit Ross Brawn. Manažerem Massy je totiž Todtův syn Nicholas, který údajně další Brazilcovo angažmá bez pomoci otce jen těžko prosadí.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události