Fotbal

Slavia může postavit do derby tým debutantů

Ač to zní možná šíleně, pondělní pražské derby Sparty se Slavií by při souhře okolností a troše fantazie mohlo nabídnout opravsdu netradiční pohled na sestavu Slavie. Trenér Karel Jarolím totiž může klidně poskádat tým jen z hráčů, kteří ještě nikdy v derby obou ceků nehráli.

Tým plný derby nepoznamenaných hráčů 

Debutantů v derby může mít Slavia celou řadu. Brankářem Martinem Vaniakem počínaje, přes obránce Františka Dřížďala a Ondřeje Šourka, záložníky Tavarese a Belaida, Volešáka, Pudila, Gebre Selassieho pokračuje a útočníky Šenkeříkem a Ivanou konče by mohl trenér Karel Jarolím postavit téměř celou jedenáctku derbyových nováčků.

Při pohledu do sestav Slavie v posledních zápasech přitom taková soupiska zase tak divoká není. Všichni jmenovaní až na jediného totiž v poslední době za Slavii nstoupili. Jedinou výjimkou je Theodor Gebre Selassie, jenž na Strahov přestoupil monulý týden z Jihlavy. 

Hráči si prý ale něco takového nepřipouštějí, naopak, podle Ondřeje Šourka může být svým způsobem výhodou, že jich celá řada ještě derb nehrála. "Pro nás to není zase tak výjimečný zápas. Sice hrajeme se Spartou, ale osobní vztah ke Slavii si ještě budujeme," tvrdí stoper Slavie, který v úterý v Seville debutoval v Lize mistrů.

Při troše fanatazie by tak tým mohl vypadat například takto: Vaniak - Dřížďal, Gebre Selassie, Šourek, Tavares - Volešák, Belaid, Jablonský, Pudil - Ivana, Šenkeřík. Ani jeden z těchto hráčů si ještě derby v dresu Slavie proti Spartě nezahráli.

Sparta může konkurovat jen částečně

K podobnému kroku ale může sáhnout i Sparta, byť celou jedenáctku zřejmě nepostaví. Soupeře by ale mohla zaskočit například nasazením brankáře Matúše Kozáčika, který právě ve Slavii léta působil. I tak má ale v zásobě jména, která budou hrát derby rovněž poprvé. Obránci Brezinský s Kladrubským, záložníci Limberský a Žofčák také mohou derby ochutnat prvně v životě. A není to nereálné.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události