Hokej

Phoenix pokořil Nashville na jeho ledě 6:3

Ostrý start přinesl hned na úvod šanci Kojotů - Derek Morris skvěle vypálil z voleje po nahrávce Shane Doana zpoza branky, ovšem domácí gólman Chris Mason jeho pokus kryl.

Hosté drželi s domácími Predátory krok a tak se čekalo, kdo ze soupeřů otevře skóre. V 9. minutě přišlo první vyloučení zápasu, když na hanbu usednul hostující nováček Peter Mueller, ovšem domácí borci nabídnutou početní výhodu nevyužili. Ve 12. minutě se skvěle před domácí brankou uvolnil Martin Hanzal, ovšem Mason byl v brance pozorný. Ve 13. minutě zahříval trestnou Greg deVries a šanci hrát přesilovku dostali pro změnu hosté. A úspěšně - 15 vteřin před návratem provinilce na led měl domácí gólman zacloněný výhled a Derek Morris přesnou střelou skrz klubko hráčů otevřel skóre zápasu - 0:1. Hráčům Coyotes jakoby narostla křídla a najednou jich bylo všude na ledě plno. Ovšem v 17. minutě zamířil na trestnou Ed Jovanovski a domácí měli šanci vyrovnat. Avšak Ryan Suter po 40-ti vteřinách bezradné přesilovky zahákoval jednoho z hostujích hráčů a hrálo se 4 na 4. A že si hostující gólman Alex Auld zachytal, když na něj v rozmezí několika vteřin zamířily 4 jedovaté střely.

Ve druhé části hry uběhlo pouhých 18 vteřin a na trestnou putoval domácí Jerred Smithson. Po minutě přesilovky vypálil hostující kapitán Shane Doan a Chrise Masona zachránila od pohromy pravá tyčka branková kostrukce. Ve 25. minutě oslabil svůj tým Jed Ortmayer, hosté uzavřeli domácí čtveřici do zámku a Fredrik Sjostrom z nahrávky Radima Vrbaty zvýšil na 2:0 pro hosty. Ve 31. minutě zamířil podruhé v zápase na trestnou hostující Ed Jovanovski, uplynulo 26 vteřin a Radek Bonk puk nejdříve ze vzduchu zpracoval a poté poslal z mezikruží střelou zápěstím za Auldova záda - 1:2. Od této chvíle hra nabrala na tempu a dobré šance skórovat měly oba celky. Ovšem přišla 39. minuta a hosté vedli opět o dvě branky, když Steve Reinprecht ze skrumáže doklepal puk za Masonova záda - 3:1 pro Phoenix.

62 vteřin uplynulo od buly zahajující poslední třetinu a Martin Hanzal se před domácí brankou neukvapil, položil si gólmana Masona a zvýšil už na 4:1 pro Kojoty. O půl minuty později pykal Craig Weller, ale domácím dnes nebylo přáno. Ovšem přesně na začátku 45. minuty domácí rozdíl ve skóre přeci jen snížili a z nahrávky Alexandra Radulova se o to svojí druhou brankou v zápase postaral český forvard Radek Bonk - 2:4. O chvíli později se v sólovém nájezdu na Alexe Aulda řítil domácí David Legwand, ovšem hostující gólman domácího útočníka vychytal. Legwand navíc vzápětí fauloval a hosté opět hráli v početní výhodě. Tentokrát ale bez brankového efektu. V 51. minutě se do sebe pustili Scott Nichol a hostující Daniel Carcillo a domácí borec po několika vteřinách dostal co proto. V 54. minutě Jordan Tootoo celkem nevybíravě fauloval za domácí brankou jednoho z hostujících hráčů, kterého vzápětí pomstil Craig Weller a Jordin Tootoo se ocitl na ledě. Weller se ho ještě pokoušel zvednout, ale Tootoo byl očividně jeho předchozím zákrokem hodně otřesen a museli se ně něj přijít podívat týmoví lékaři. Takže se hrálo 2 minuty 4 na 4 a následně 3 minuty Phoenix v převaze 5 na 4. A Fredrik Sjostrom svojí druhou brankou v zápase upravil na 5:2 pro Phoenix, když si předtím pěkně pohrál s bránícím Jasonem Arnottem. Ovšem uplynulo 46 vteřin a Alexander Radulov při hře bez gólmana snížil na 3:5, asistenci si připsal Martin Erat. Chris Mason zůstal na střídačce a 1 minutu před koncem Sjostrom a Mueller nastřelili během 2 vteřin 2x tyčku prázdné domácí branky. Kosmetickou úpravu výsledku zařídil ještě Radim Vrbata, který se 8 vteřin před závěrečnou sirénou trefil do prázdné branky a upravil na konečných 6:3 pro Phoenix.

 


Další noční zápasy:

Buffalo - Atlanta          6:0
Toronto - NY Islanders 8:1
Ottawa - Carolina        3:5
Florida - New Jersey    3:0

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události