Fotbal

Slavia už odletěla do Londýna, chce překvapit

Slavia už odletěla do Londýna, chce překvapit

Fotblisté Slavie Praha dnes ráno vyrazili do Londýna ke svému třetímu vystoupení v Lize mistrů. Už zítra je na supermoderním Emirates Stadium čeká boj s lídrem skupiny Arsenalem.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Kdo do obrany? Hubáček nebo Šourek 

V letadle do Londýna chyběli dlouhodobí marodi lídra domácí Gambrinus ligy. Dušan Švento je po operaci kolena v rehabiliataci a ta zřejmě čeká i Petra Jandu. Vladimír Šmicer, Erich Brabec a Martin Latka se pak budou v Praze připravovat s kondičním trenérem Janem Netscherem. Trenér Karel Jarolím tak opět nemá příliš možností, jak postavit obranu. Post stopera vedle Marka Suchého tak může obsadit jeden z dvojice David Hubáček - Ondřej Šourek. První jmenovaný zvládl derby, ale není pravověrným stoperem a navíc proti němu hovoří nízká výška, Šourkovi naopak nevyšel zápas v Seville a nehrál ani proti Plzni. Hubáček navíc není zcela fit, trápí ho naražená žebra.

Pudil by mohl být v pořádku

Zcela fit ještě před odletem nebyl ani reprezentat Daniel Pudil, který dostal v lize proti  Plzni volno. Podle posledních zpráv by ale jeho nakopnutý nárt už měl být v pořádku. "Uvidíme, jak se bude jeho stav vyvíjet dál, má nakopnutý nárt na levé noze, na velmi nepříjemném místě, navíc je to velmi bolestivé. Zranění si přivezl z reprezentačního utkání," říká trenér Slavie Karel Jarolím.
To větší otazník visí nad Michalem Švecem, jenž léčí zlomený palec u nohy a o jeho možném startu se rozhodne až na místě. Možná i proto jede Slavia do Londýna s pokorou, kterou ovšem mísí se zdravou špetkou sebevědomí. "Vždycky se dá udělat senzace, míč je kulatý a skáče do všech stran. Takže kdyby to skákalo podle našich not, tak by to bylo hezké. Samozřejmě, že to ale bude těžké," prohodil trenér Slavie karel Jarolím pro server slavia.cz.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události