Hokej

Pittsburgh zdolal NY Rangers jedinou trefou 1:0

Stařičká Mellon Atréna byla svědkem poměrně opatrného vstupu do zápasu ze strany obou mužstev, když nejpatrnější byla snaha hlavně neudělat chybu. Samozřejmě nechybělo ani tradiční bučení malé skupiny domácích fanoušků na Jaromíra Jágra, ale ten už to po těch letech snad ani nemůže vnímat.

Hra plynula a nejblíže ke vstřelenému gólu měli hosté ve 14. minutě - střílel Nigel Dawes a Tučňáky zachránila levá tyčka Fleuryho branky. V 18. minutě Jaromír Jágr obkroužil domácí branku, nahodil puk před brankoviště a obránce Ryan Whitney málem překonal vlastního gólmana, Marc-Andre Fleury ale stihnul naštěstí pro Pens včas zareagovat. 2 vteřiny před sirénou pak fauloval pronikajícího Sidney Crosbyho domácí Rayn Callahan, takže domácí vstoupí do druhé části téměř celou přesilovou hrou. Hráči NY Rangers vyhráli první dvacetiminutovku na střely 12-7.

Ze 2. třetiny uplynulo 44 vteřin, domácí roztočili kolem Henrika Lundqvista kolotoč a Jevgenij Malkin otevřel skóre zápasu - 1:0. O půl minuty později zastavil Fjodor Tjutin rozjetého Jordana Staala pouze za cenu hozené hokejky a sám postižený dostal možnost trestného nájezdu. Ten však domácí mladíček trochu uspěchal a hostující gólma Lundqvist jeho střelu z téměř mezikruží kryl. V polovině zápasu zazvonila podruhé v zápase tyčka za domácím gólmanem a gólové trápení borců z Manhattanu tak pokračovalo dál. 38. minuty přinesla další nastřelenou tyčku - střílel Jevgenij Malkin a tentokrát stálo štěstí na straně hostujícího gólmana.

Také poslední třetina nabídla stejný obraz jako obě předchozí - hráči Rangers si šance sice tvoří, ale neproměňují a Tučňáci si tak stále drží hubený jednogólový náskok. Ve 48. minutě ujížděla dvojice domácích hráčů na jednoho beka Rangers, ovšem Sidney Crosby se snažil ještě nahrával a obránce Girardi puk zblokoval. 55. minuta přinesla již 4. tyčku zápasu a třetí nastřelenou hráči Rangers - tentokrát pálil o milimetry nepřesně Ryan Callahan. O minutu později poslala domácí střídačka na led příliš mnoho hráčů a Jezdci dostali šanci zahrát si v početní výhodě. Domácí bránící čtveřice nevěděla kam dřív skočit, ovšem střelecká smůla hostujících hráčů neznala mezí. Necelou půlminutu před koncem zápasu odjel na střídačku Henrik Lundqvist, ovšem na hubené výhře Pittsburghu 1:0 už se nic nezměnilo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události