Motorsport

Končí Alonso u McLarenu?

Čím dál pravděpodobnější se zdá, že Fernando Alonso po roce skončí u McLarenu, kam před sezonou za velké peníze přišel od Renaultu. A jeho nová štace? Nejspíš zase Renault.

Po všech peripetiích, které si Alonso u McLarenu odbyl je velmi nepravděpodobné, že by v britsko-německé stáji zůstával i v další sezoně. Zvlášť, když McLaren rozhodne nepočítá s tím, že by se vzdal služeb Lewise Hamiltona. S tím totiž Alonso nepromluvil od Velké ceny Maďarska ani slovo. "Bude to závod proti Alonsovi," přiznal před Velkou cenou Brazílie sám šéf stáje Ron Dennis.  I proto se dá těžko očekávat, že by Španěl, kkterý po dvou titulech mistra světa svou pozici o jediný bod neobhájil, u stříbrných šípů zůstal.

Renaultu by se navíc špičkový jezdec hodil. S Fisichellou už nejspíš nepočítá a Heikki Kovalainen ještě nedozrál v takovou hvězdu, jak se mohlo čekat. O Alonsa sice údajně projevila zájem i bohatá Toyota, která už nehodlá angažovat ralfa Schumachera, samotného jezdce to ale táhne spíš k Renaultu, v jehož barvách získal dva tituly a slávu.

"Co bude dál, se rozhodne do týdne," dodává k tomu tajměně Dennis, už teď se ale zdá víc než jasné, že Alonso má u McLarenu pro další roky dveře zavřené.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události