Hokej

Columbus ve slabém zápase přetlačil San Jose 2:1

Utkání mělo trochu ospalý začátekl a několik prvních minut se diváci nedočkali nějaké kloudnější hokejové akce, natož gólové šance. Ovšem po chvíli se hráči obou celků osmělili a v 8. minutě přišla první branka - Joe Thornton nahrával a Ryan Clowe změnil údaj o skóre na světelné kostce nad ledem poprvé - 0:1.

Ovšem domácí se nezalekli a dál se s vervou hrnuli před branku Jevgenije Nabokova. A jejich snaha také celkem brzy přinesla ovoce - o 77 vteřin později přesně zamířil Dan Fritsche a bylo srovnáno - 1:1. Dál se hrálo poměrně útočně s několika dobrými šancemi na obou stranách, ovšem ke změně skóre žádná z nich nevedla. 107 vteřin před první sirénou pak inkasoval hokejkou do obličeje český útočník David Výborný a zamířil rovnou do šatny. Zajímavé bylo, že tento zákrok nebyl rozhodčími ohodnocen trestem. Poměr střel byl v této dvacetiminutovce 6-3 pro Sharks.

2. třetina začala dohrávanou přesilovkou Žraloků, ovšem ani z tohoto mráčku nezapršelo. K vidění však bylo méně hokeje než v předchozí části hry, hra vypadala z obou stran tak trochu neuspořádaně a tak se tak nějak čekalo, jestli to srovná nějaká další branka. Ve 28 minutě dostali Modré kabáty 91 vteřin výhodu přesilové hry 5 na 3, když k Joe Thorntonovi přisednul Curtis Brown. Domácí hráči ovšem nabídnutou příležitost nevyužili, když Nabokova v hostující kleci téměř ani neohrozili. Ve 35. minutě se řítil jeden na jednoho Rick Nash, obránce Kyla McLarena se snažil obhodit a vypálit bekhendem z otočky, ovšem Nabokov byl pozorný. Ve 38. minutě dostal hokejkou do obličeje pro změnu domácí Nikolaj Žerděv a Dough Murray už tentokrát "vyfasoval" trest 2 + 2 minuty. No a konečně došlo i na využití přesilovky - Jiří Novotný si připsal bod za nahrávku a veterán Sergej Fjodorov poslal svojí dalekonosnou trefou Columbus do vedení 2:1. Poměr střel po 40-ti minutách hry pak byl 12 - 10 ve prospěch San Jose.

V úvodu poslední dvacetiminutovky dohrávali "modrokabátníci" přesilovou hru, ale střelecká mizérie pokračovala. Jak u domácích, tak i hostujících hráčů, kteří vyslali na domácího gólmana Pascala Leclaira první střelu této třetiny až po 7-mi minutách hry. Celkem nezáživný hokej pokračoval až do konce zápasu. 60 vteřin před koncem odjel na střídačku gólman Nabokov, ovšem hosté nebyli schopni dostat se v 6-ti ani na polovinu domácího celku, navíc hráči Columbusu 3x netrefili prázdnou hostující branku. Po velmi slabém výkonu od hráčů obou celků zůstávají nakonec po hubené výhře 2:1 všechny body v Nationwide Aréně v Columbusu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události