Motorsport

Hamilton je spokojený a příští rok chce být ještě lepší

Po závěrečné Velké ceně Brazílie zavládlo ve Velké Británii zklamání, protože Lewisi Hamiltonovi unikl titul mistra světa o dva body. Na druhé straně si ale málokdo dokázal na začátku roku představit, že bude britský nováček bojovat o titul až do posledního závodu. Diváci si rychle zvykli na špičkové Hamiltonovy výkony a tak jim bylo líto, že mu to nakonec jen těsně nevyšlo.

Naděje hamiltona a celé Británie se rozplynuly v úvodu Grand Prix Brazílie, když Hamiltonovi odmítala převodovka zařadit rychlostní stupeň. V důsledku toho se Brit propadl až na osmnácté místo, z kterého se nestihl probojovat zpět na příčku, která by mu zajistila titul mistra světa.

S odstupem času se však Hamilton divá na letošní sezónu pozitivně: "Nebyl to dobrý pocit, když v posledním závodě stávkovala převodovka, ale stále jsem si myslel, že můžu vyhrát. Celkově to byla fantastická sezóna. Musel jsem se toho tolik naučit za tak krátkou dobu, byla to pro mě velká zkušenost. Do prvního závodu jsem šel fyzicky i mentálně soustředěný jako všichni, jestli ne o něco víc. Musel jsem se rozhodovat ve zlomcích sekundy, když přišel čas a bylo potřeba posoudit situaci a svoji práci jsem udělal celkem dobře. Ale neměl jsem zkušenosti, které měli ostatní jezdci a musel jsem to brát tak, jak to přicházelo."

Druhého místa si váží a už se těší na novou sezónu

"Jsem na druhém místě na světě a to je celkem dobré, předčilo to má očekávání. Nepřemýšlím o tom co by bylo, kdyby... Příští rok budu ještě lepší. Tento sport je o vítězství. Do prvního závodu nové sezóny zbývá 22 týdnů a já se nemůžu dočkat."

Na otázku, zda je přesvědčen, že se k Alonsovi choval správně a tak jak si dvojnásobný mistr světa zaslouží, Hamilton odpověděl: "Myslíte si, že jsem ho měl nechat vyhrát? Vždy jsem ho respektoval, ale nebudu se držet zpět. Chci být nejlepší."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události