Motorsport

Lewis Hamilton se přestěhuje do Švýcarska

Lewis Hamilton, vice mistr sezóny 2007, se přidá k Fernandu Alonsovi a Kimi Räikkönenovi a přestěhuje se do Švýcarska. Hamilton již v průběhu sezóny naznačoval, že zájem veřejnosti a zejména médií přesahuje v rodné Británii rozumnou míru a že bude uvažovat o přestěhování.

Hamilton v rozhovoru pro BBC ujišťoval, že do Švýcarska utíká kvůli obrovskému zájmu médií a fanoušků, a ne kvůli příznivějším daňovým sazbám v alpské zemi. "Tam se o vás lidé tolik nezajímají, nechávají vás být. Odcházím do země, kterou vůbec neznám, ale je to velmi vzrušující," uvedl Hamilton, jenž vyrůstal ve Stevenage, zhruba 50 kilometrů od Londýna.
"Odcházím do země, kterou neznám, ale je to velmi vzrušující," prozradil Hamilton. "Bylo to těžké rozhodnutí," pokračoval ve vysvětlování Hamilton, "mým snem po mnoho let bylo přestěhovat se do Londýna - zůstal jsem tento týden u kamaráda v Londýně a dnes ráno jsem se probudil a zjistil, že je to tam, kde chci být. Ale potkám nové lidi, nové tváře a udělám si tam pár přítel a stejně tak moje rodina a moji přátelé odtud mohou přijet a navštívit mě," dodal Hamilton.

Žít v Anglii bylo pro něj neúnosné

Ve Švýcarsku bude podle všeho i Hamilton mít více klidu než dosud v rodné Británii. "Úplně ztratíte možnost chodit tam, kam chcete. To nepochopíte, dokud se to skutečně nestane a vy budete mít problémy vést normální život," popsal vicemistr světa svůj dosavadní život. "Nemůžu třeba chodit do kina. Nebo jdu na záchod na pumpě a i tam si mě najdou lidé, kteří chtějí autogram," dodal objev uplynulé sezony.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události