Fotbal

Šmicer se vrátil a Slavia bodovala

Šmicer se vrátil a Slavia bodovala

Přišel, viděl a skoro zvítězil. Přesně to si mohl po zápase s Arsenalem říci Vladimír Šmicer, muž, který převzal kapitánskou pásku Slavie po zraněném Stanislavu Vlčkovi. Lepší návrat po zdravotní pauze si těžko mohl přát. "Sevilla vyhrála v Bukurešti, takže pro nás ten bod může znamenat opravdu hodně," ví dobře Šmicer.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Od začátku hrát nechtěl 

Jak jste se ve svém prvním zápase po zranění vlastně cítil?

"Už před zápasem jsem říkal, že můžu hrát, ale nebyl jsem si úplně jistý, že je dobré řešení, abych nastoupil od začátku. Taky jsem se v zápase nepouštěl do ničeho velkého, spíš jsem se snažil využít zkušenosti, které jsem za kariéru posbíral. Věděl jsem, že nás čeká těžký soupeř, ale byl jsem tam a odehrál šedesát minut. Sval mě pořád ještě trošku zlobí."

O střídání jste si řekl sám?

"Byli jsme dopředu domluveni s trenérem, že odehraji tak hodinku. Pak už jsem cítil únavu a věděl, že bude lepší, když půjdu. Přece jen jsou před námi i další důležité zápasy a já bych rád podzim dohrál ve zdraví."

Snad jsem byl jako kapitán znát

Byl jste před zápasem nervózní?

"Byl, i když jsme neměli co ztratit. Ale mnohem horší to bylo před odvetou se Žilinou. To pro nás bylo klíčové utkání, kdybychom nepostoupili, byli bychom pod hrozným tlakem a měli pokaženou sezonu. Teď jsme neměli co ztratit."

Vy jste ale navíc nastoupil jako kapitán...

"S páskou na ruce by měl člověk víc působit na mužstvo, být víc vidět. Snažil jsem se, aby o mě kluci věděli jak na hřišti, tak i v kabině. A jestli to pomohlo? Snad ano. Odpovědnost jsem měl."

Remíza je fajn, ale mohlo to být i lepší
S remízou jste spokojený?

"Vlastně ano. Oni si nevypracovali žádnou šanci, my něco ano, ale celkově je remíza asi spravedlivá."

Věřili jste si při pohledu na soupisku Arsenalu?

"Ano. Když jim nehrálo pět, šest hráčů ze základní sestavy, věděli jsme, že máme šanci. Je trochu škoda, že jsme se nedostali k nějaké hlavičce nebo lepší standardce. Mohlo to být ještě lepší." 

Hrajete tedy o třetí místo ve skupině a postup do poháru UEFA?

"To třetí místo už máme skoro u nosu, ale uvidíme, co bude dál, jak dopadne utkání v Bukurešti. Třeba se ještě celá skupina zkomplikuje. Kdyby se nám tam podařilo vyhrát, mohli bychom třeba hrát i o druhé místo."

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události