Motorsport

BBC: Renault špehoval vozy McLaren!

Ve Formuli 1 ještě ani neodezněl skandál ohledně špionáže McLarenu u Ferrari a už se možná řítí další průšvih. Britská BBC totiž dnes přinesla informace o tom, že tajné dokumenty McLarenu měl k dispozici tým Renault.

Sondoval Renault tajná data McLarenu? 

Pikantní je, že právě McLaren už byl potrestán stomilionovou pokutou a odejmutím všech bodů z Poháru konstrukrétů za to, že špehoval Ferrari. Britská stáj je přitom podle informací BBC nyní sama obětí špionáže. Podle britské televize měl Renault k dispozici tajná data McLarenu a tak už byli jeho představitelé na 6. prosince  předvoláni k podání vysvětlení.

FIA nyní zjišťuje, zda měl Renault opravdu k dispozici tajné materiály McLarenu. Jít mělo o záznamy z doby od září 2006 do října 2007 týkající se palivového systému, hydrauliky, vstřikování a nových prvků do vozů pro rok 2007.

Turek špionáž předpověděl

Pokud by se potvrdilo, že Renault tajná data McLarenu skutečně neoprávněně vlastnil, zřejmě by se rozjelo další vyšetřování. To by se pak mohlo zaměřit i na pilota Fernanda Alonsa, který před minulou sezonou přišel do McLarenu právě od Renaultu a  nyní by se rád do své bývalé stáje vrátil. Alonso už přitom figuroval v kauze "Ferrari", v níž si podle svědectví vyměňoval e-maily s testovacím jezdcem McLarenu Pedrem de la Rossou, v nichž probírali tajná data vozů Ferrari. protože ale při vyšetřování s FIA spolupracoval, nebyl nijak potrestán.

"Po pravdě řečeno, myslím si, že proces s McLarenem odhalil jen špičku ledovce. Když se to tak vezme, tak může mít kterákoliv stáj k dispozici data jiné stáje," zaspekuloval si na toto téma před nedávnem i expert TV NOVA na Formuli 1 Pavel Turek. Nyní, zdá se, dochází na jeho slova.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události