Motorsport

Hamilton chce ve Formuli 1 jezdit jen za McLaren

Lewisi Hamiltonovi utekl v první sezóně ve Formuli 1 mistrovský titul o dva body a zatímco to někteří považují za ohromný úspěch, tak jiní toto zaváhání Britovi vyčítají. Hamilton má ale v plánu u McLarenu zůstat dlouhodobě a získat se svým týmem titul mistra světa.

Jenson Button patří mezi ty, kteří říkají, že Hamilton propásl velkou šanci, která se nemusí opakovat. Hlavním důvodem je technika, kterou měl letos McLaren na vysoké úrovni, ale v příštích letech již může být vše jinak.

Hamilton cítí vůči McLarenu zodpovědnost 

"Nevím, jak dlouho budu ve Formuli 1, ale tým, u kterého jsem teď, je jediný, s kterým chci být. Ty lidi znám moc dobře a měl jsem skvělou sezónu. Dali mi velkou příležitost. Chci vyhrát šampionát a chci ho vyhrát pro ně," řekl Hamilton o McLarenu. Každý pilot potřebuje k dosažení úspěchu být ve správnou dobu na správném místě. Maximalizovat šance na titul může jezdec jedině u top týmu, kterými jsou dlouhodobě Ferrari a McLaren, možná i Renault, ten to ale bude muset potvrdit v následujících sezónách. Ke špičce se také blíží BMW Sauber.

Nemá důvod měnit stáj

A proto je logické, že se Hamiltonovi z McLarenu nikam nechce. Brit řekl: "Vidím to tak, že svoji kariéru ukončím s nimi. Nemám pocit, že bych měl jít někam jinam. Když jste ve Formuli 1, tak jsou tu top týmy a já věřím, že McLaren top tým je, takže proč bych měl udělat krok stranou nebo zpět k jinému týmu?

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události