Fotbal

Gólman Blažek už o zápase žertoval s "bratry Slováky"

Gólman Blažek už o zápase žertoval s "bratry Slováky"

Dnes ve 13 hodin se sešla česká fotbalová reprezentace před závěrečným dvojutkáním kvalifikace o Euro 2008, o půl páté odpoledne pak tým na strahovském stadionu vyběhl k prvnímu společnému tréninku. Přestože už má české mužstvo postup jistý, bere zápasy se Slovenskem a na Kypru vážně. I proto trenér Karel Brückner až na zraněné hráče počítá se všemi tradičními oporami týmu.

Blažek žertoval s „bratry Slováky"

Sobotní bitva se slovenským týmem nenechává české fotbalisty chladnými, vždyť se může celá řada reprezentantů pochlubit tím, že jejich klubovými spoluhráči jsou právě hráči slovenského výběru. „S bratry Slováky jsme to samozřejmě probírali, o zápase jsme se bavili," zmínil své tři spoluhráče z Norimberka Mintála, Breška a zraněného Vitteka český gólman Jaromír Blažek. Právě on by měl být jedničkou minimálně v utkání se Slovenskem. „Ani nevím, kdy jsem naposledy jako jednička přijel na sraz," vtipkoval dál Blažek.
Mohl si to dovolit, protože i přes zranění jedničky Petra Čecha měl jeho kouč Karel Brückner z čeho vybírat. „Máme jasnou jedničku, velice kvalitního Zítku a jako trojku, i když to slovo nerad používám, mladého brankáře," zmínil Michala Daňka z Plzně Brückner, který prý zvažoval i jméno Zdeňka Zlámala z Liberce.

Zranění opor kouče štvou
Zdravotní stav hráčů si ovšem vynutil i další změny v nominaci a nejen ty dlouho dopředu avizované. „O zranění Jarolíma jsem věděl, potíže Libora Sionka a Tomáše Ujfalušiho nás zaskočily. Proto jsem musel dodatečně povolat Zápotočného s Kladrubským a nevylučuji, že donominuji ještě jednoho hráče," zůstal dál trochu tajemný Brückner. „Momentálně mám k dispozici dvacet hráčů včetně tří gólmanů, o posledním bych chtěl mít jasno nejpozději do čtvrtka, ale raději dříve," doplnil, ale jméno tradičně nezveřejnil.
Zranění fotbalistů ho prý ale mrzí. „Štve mě to, chtěl jsem mít co nejsilnější tým," potvrdil Brückner. „Kvůli problémům se zdravím nám vypadli prakticky všichni krajní hráči. Taktiku na zápas proto budeme muset dělat na míru hráčům, které máme. Stejně, jako jsem to museli dělat v případě zápasu s Německem," naznačil kouč.

Češi chtějí vyhrát
Přestože už českému výběru nemůže postup na Euro uniknout, cílem v zápasech se Slovenskem a Kyprem je vyhrát. „Samozřejmě, že chceme vyhrát a být první. Ale to chceme vždycky," potvrdil Brückner, zároveň ale vyvrátil, že by jedním z důvodů mohla být případná výhodnější pozice pro los samotného šampionátu. „To neřeším, důvod to není," doplnil.
Stejně prý uvažují i hráči. „Oslavy postupu si už užili po zápase v Německu, v hlavách tohle určitě mít nebudou," věří trenér a fotbalisté to potvrzují. „Bude to prestižní zápas federálních partnerů. Chceme ho vyhrát," prohlašuje Blažek, jenž si prý přijel do Prahy vylepšit náladu z Norimberka. „Nedaří se nám a nevím proč. Já doufám, že si tu spravím náladu," přeje si gólman, který sice dostává hodně branek, ale zároveň je jedním z nejlépe hodnocených hráčů Norimberka.

Slováci budou nepříjemní
Nadný zápas ale Češi nečekávají. „Slováci mají konsolidovaný a perspektivní tým, který se v posledních zápasech prakticky nemění," všímá si Brückner. Své o tom ví i záložník Jan Polák, který, stejně jako Blažek, zná ještě z Norimberka hned tři opory soupeřova týmu. „Hlavně s \Róbertem Vittekem jsme si volali. Je teď zraněný, tak jsme alespoň probrali zápas," řekl záložník, který do Prahy také nedorazil stoprocentně zdravý. „Ze zápasu mám naražený pánevní sval, ale už je to dva dny a lepší se to. Snad budu v pořádku," přeje si.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události