Motorsport

Schumacher to v Barceloně všem natřel

"Důchodce" Formule 1 Michael Schumacher včera při neoficiálním testování v Barceloně ukázal, že i přes svůj odchod z kolotoče závodů řídit monopost ještě nezapomněl. Ve voze Ferrari byl totiž nejrychlejší ze všech.

Schumi je stále nejrychlejší

Schumacher se rozhodl vypomoci svému někdejšímu zaměstnavateli v testování při stavbě vozu pro novou sezonu. A nevedl si vůbec špatně. Přestože rok v soutěžním voze neseděl, hned první den testů dokázal porazit všechny ostatní piloty na okruhu včetně těch, kteří se zúčastnili letošního seriálu mistrovství světa. Horší časy než Němec na Ferrari zajeli například Heikki Kovalainen na Renaultu, Robert Kubica s BMW a celá řada dalších pilotů.

Své testy v kokpitu Ferrarti zakončí Michael Schumacher dnes, kdy bude jezdit spolu s Felipe Massou.

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.