Fotbal

Plašil se tajně oženil! Na líbánky nemyslí

Plašil se tajně oženil! Na líbánky nemyslí

V dobré náladě dorazil dnes ráno na sraz české fotbalové reprezentace záložník španělské Osasuny Jaroslav Plašil. Jakby také ne, vždyť se včera tajně stihl ještě před dojezdem do prahy oženit. "Bylo to plánované, ale chtěli jsme malou svatbu," prozradil Plašil, jehož životní krok před novináři "prskl" omylem.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Funkcionář prozradil, co neměl

Svatbu Jaroslava Plašila prozradil funkcionář Sokola Černíkovice, tedy klubu v němž hráč s fotbalem začínal. Plašil totiž věnoval oddílu 50 tisíc korun, které dostal od sponzora za branku proti Německu. "Když už je to venku, tak tedy ano, oženil jsem se," přiznal poté Plašil s tím, že o svatbě nevěděl téměř nikdo. "Ještě to neví ani všichni kluci v kabině, jen trenér Brückner," odhalil téměř "diverzní" akci Plašil. Za choť pojal svou brazilskou partnerku Annu-Luciu, která prý ponese příjmení Plašil po manželovi. "Dohodli jsme se tak," řekl.

Během předávání šeku ale na Plašila praskla ještě další věc. "Do Hradce Králové jsme ho prodávali za dvacet tisíc, přes noc se nám to ale rozleželo v hlavě, protože jsme věřili, že v něm něco je. Druhý den jsme se s Hradcem dohodli, že dostaneme sedmdesát tisíc, když jako dorostenec nastoupí alespoň k šesti zápasům za muže," přiznal funkcionář.

Manželku mu "dohodili" spoluhráči 

Svou novomanželku Plašil poznal na fotbale. "Seznámili nás kluci z Monaca před rokem a půl," odhalil další tajemství ze života. Víc už ale nechtěl říci. "To jsou osobní věci, nedchte mi njaké tajemství," prosil s úsměvem na tváři. Nakonec ale přece jen ještě něco přiznal. Totiž to, že místo líbánek musí trávit čas se spoluhráči z reprezentace. "Bylo by to lepší, ale věděli jsme o tom, že to tak bude. Museli jsme se s tím smířit. Užili jsme si svatební noc a teď jsem tady," začervenal se reprezentant, který prý si vše vynahradí na svatební cestě. "Určitě bude, ale kam, to neprozradím," řekl. Nabízí se například Brazílie, země jeho ženy. "Chtěl bych se tam podívat, to ano," přiznal Plašil.

Slovensko chtějí porazit

"Ptejte se raději na fotbal. Kvůli tomu tu jsem," prosil vzápětí Plašil. S reprezentací má teď jediný cíl. "Chceme vyhrát skupinu, pro nás kvalifikace ještě rozhodnutá není," prohlásil rázně. Čeští fotbalisté si prý sami vytyčili za cíl vítězství ve zbylých zápasech. "Třeba nám to pomůže i při losování," přemýšelel Plašil.

Velký problém prý nebude mít ani s návratem do české zimy. "Brazilská rodina manželky byla ze sněhu nadšená," usmál se a dodal: "V Osasune je taky docela chladno, tak to nebude tak hrozné." Plašil se prý nebojí ani těžkého terénu. "Je pravda, že v Španělsku jsou terény perfektní, ale ve Francii jsem byl zvyklý i na špatná hřiště, tak to snad nedbude tak zlé. Uvidíme, jaké bude hřiště v sobotu," dodal.

Oslava postupu? Na to je brzo   

Český záložník zatím nebyl schopen říci ani to, zda tým chystá na závěr zápasu rozlučku s fanoušky. Bude to totiž poslední vystoupení českého týmu v kvalifikacni na domácím hřišti. "Je teprve středa, navíc jsem se k týmu připojil až dnes," dodává. Kdybych o něčem věděl, určitě to řeknu, ale nevím," omlouval se. Tak jako tak prý stejně ještě není mise jeho týmu ještě zcela naplněna. "K vítězství ve skupině nám ještě něco chybí," upozornil hráč na to, že český tým ještě musí sehrát tředeční zápas na Kypru.  

Ideální post? Není

Jaroslav Plašil se v posledním kvalifikačním zápase v Německu blýskl gólem a parádním výkonem ve středu zálohy. "Ale ve Španělsku hraju levého záložníka," upozornil. Ideální post prý ale nemá. "Je nás v týmu pětadvacet, takže si nemůžu moc vybírat. Musím hrát tam, kde chce trenér," říká skromně.

O tom, kam ho postaví Karel Brückner zatím neví. "To až podle taktického plánu. Trenér určitě postaví nejsilnjší možný tým, ale během zápasu bude herní varianty měnit podle střídání," předpokládá rozesmátý blonďatý záložník.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události