Fotbal

Slováci nedali Čechům gól už více než pět let

V pořadí šesté vzájemné utkání čeká v sobotu v Praze na Letné pod dohledem kamer TV NOVA fotbalisty České republiky a Slovenska. Zatím si vedou lépe Češi. Třikrát vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. Bylo u toho už osmačtyřicet hráčů.

Brankář bude v derby chytat poprvé 

Pokud v sobotu nastoupí do zápasu například Daniel Pudil s Markem Matějovským, zaokrouhlí se počet českých hráčů, kteří oblékli národní dres v duelu se Slováky, na rovných padesát. Toto číslo ale může být ještě vyšší. Proti Slovensku zatím nikdy nechytal ani jeden z trojice brankářů Blažek, Zítka, Daněk, obránci Pospěch s Kadlecem, záložníci Matějovský s Pudilem a útočníci Fenin s Kuličem. Celkově tak může počet hráčů se zkušenostmi z federálních derby narůst až na 55.

Střeleci? Nejlepší je Koller

Střelecky se proti Slovensku prosadilo celkem sedm hráčů. O dvanáct tref v síti soupeře se nevíce zasadil třemi zásahy Jan Koller, po dvou přidali Tomáš Rosický, Libor Sionko a Vladimír Šmicer, jednou rozvlnili slovenskou síť Daniel Šmejkal, Horst Siegl a Jiří Novotný.

To slovenští útočníci byli méně pilní, českou branku trefili zatím jen čtyřikrát. Postarali se o to Timko, Jančula, Majoroš a Néméth. Poslední trefa slovenského týmu už je přitom pořádně zaprášená, Silárd Néméth jí totiž docílil před více než pěti lety 21. srpna v přítelském utkání v Olomouci.

Dosavadní výsledky zápasů Česko - Slovensko

1995: Slovensko - ČR 1:1 (přátelské utkání)

          Branky: 57. Timko - 32. Šmejkal 

1997: Slovensko - ČR 2:1 (kvalifikace MS)

          Branky: 45. Janučula, 55. Majoroš - 15. Šmicer

          ČR - Slovensko 3:0 (kvalifikace MS)

          Branky: 54. Šmicer, 70. Siegl, 73. Novotný

2002: ČR - Slovensko 4:1 (přátelské utkání)

          Branky: 31. a 64. Koller, 70. a 78. Rosický - 8. Néméth 

2006: Slovensko ČR 0:3 (kvalifikace ME)

          Branky: 10. a 21. Sionko, 57. Koller

Seznam hráčů, kteří hráli derby se Slovenskem

Brankáři 

Petr Čech (2x), Petr Kouba, Pavel Srníček (2x), Martin Vaniak

Obránci 

Radek Bejbl (3x), Zdeněk Grygera, Tomáš Hübschmann, Marek Jankulovski, Martin Jiránek (2x), Petr Johana, Martin Kotůlek, Radoslav Kováč, Jiří Němec (2x), Jiří Novotný, David Rozehnal, Tomáš Řepka (2x), Jan Suchopárek (3x), Zdeněk Svoboda, Daniel Šmejkal, Tomáš Ujfaluši (2x),  Petr Vlček

Záložníci

Martin Čížek, Tomáš Galásek (2x), Miroslav Holeňák, Michal Horňák (2x), Radoslav Látal (2x), Jiří Lerch, Luboš Kozel, Radim Nečas, Pavel Nedvěd (2x), Jaroslav Plašil, Karel Poborský (2x), Jan Polák, Tomáš Rosický (2x), Libor Sionko (2x),   Radek Slončík, Jan Šimák, Vladimír Šmicer (3x),  Jiří Vávra 

Útočníci

Milan Baroš, Radek Drulák, Jan Koller (2x), Pavel Kuka, Edvaerd Lasota, Vratislav Lokvenc,  Horst Siegl (2x), Petr Samec,  Jiří Štajner (2x)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události