Fotbal

Koller: Škrtel po mě šel schválně

Koller: Škrtel po mě šel schválně

Tomáš Rosický ve funkci kapitána dovedl český fotbalový výběr k dalšímu vítězství, pod které se navíc sám podepsal třetí brankou. Výhra 3:1 nad Slovenskem ale byla především týmovým výkonem. Touha po vítězství nad někdejším federálním partnerem totiž byla znát na všech hráčích.

Rosický: Šlo o prestiž 

"Slováci ukázali, že jsou dobrý mančaft, že umí hrát. A protože je mezi námi samozřejmě nějaká rivalita, je to vítězství o to víc cenné a důležité," pochvaloval si po zápase Tomáš Rosický. Na soupeři český kapitán ocenil hlavně pohyb. "Chtějí hrát, jsou hodně pohybliví, my to ale zvládli." 

Jeho gól na 3:1 byl navíc výstavní. Rosický se na hranici vápna opřel do míče a ten se zastavil až v síti. "Chodili jsme dopředu v hodně lidech, což bylo důležité i při mém gólu. Střílel jsem vlastně ze druhé vlny, když se ke mě dostal míč," připomněl Rosický.

Změny postů hráčům nevadily 

Právě on si během zápasu hodně střídal postavení s Jaroslavem Plašilem. Oba si zahráli napravo i nalevo, chvíli byli i ve středu pole. "Snažíme se rotovat pohybem a když pak někdo z nás zůstane v nové pozici, je nesmysl přebíhat. Navíc Jarda, já i Honza Polák hrajeme i ve středu zálohy, takže není problém se takhle střídat. A taky je to nepříjemné pro soupeře, protože ten pak neví, koho si hlídat," popsal rotaci postů Rosický a Plašil dodal: "Tak to někdy chodí. Každý z nás může hrát v záloze jakýkoliv post, takže to nebyl až takový problém."

Koller si zabojoval

To Jan Koller měl svou pozici jasnou. Na hrotu se snažil stahovat míče a dělat prostor spoluhráčům. A že si tentokrát na nedostatek soubojů stěžovat rozhodně nemohl. Především ty s obráncem Škrtelem byly někdy hodně tvrdé.  "Bylo to tvrdé, oba střední obránci hráli hodně důrazně a natěsno. Hráli na mě vlastně osobku," všiml si Jan Koller, který po jednom ze soubojů dokonce z místa "činu" už v první půli odkulhal. "Možná to byla z jejich strany taktika, na druhou stranu se tam otevřel větší protor našim hráčům a ti toho dokázali využít. Je ale pravda, ža tekhle tvrdě nehráli ani Metzelder s Mertesackerem," vzpomněl si "Dino" na zápas s Němci." 

Svého někdejšího spoluhráče z Dortmundu se yastal i Rosický: "Honza se Škrtelem opravdu občas měli tvrdí souboje, ale jinak to moc vypjaté nebylo, Slováci nehráli nijak zákeřně." S tím ale nesouhlasil Koller. "Škrtel občas takové zákroky měl. Bylo vidět, že mě chce vyporovokovat a dělá to schválně," obvinil soupeře Koller, "když jsme pak ale ve druhém poločase vedli, už to bylo v pohodě."

Druhou padesátku gólů nenačal

Dvoumetrový útočník si navíc mohl v první půli připsat na konto už 51 gól v reprezentaci. Po uvolnění od Tomáše Rosického si elegantně položil i brankáře Čontofalského, jenomže z úhlu trefil jen boční síť prázdné brány. "Brankář vyběhl, tak jsem udělal krátkou kličku, bohužel jsem míč netrefil ideálně a šlo to vedle. Sice jsem se soustředil, ale měl to být jasný gól a já ho nedal," mrzelo Kollera.

Plašil: Hráli jsme naplno

Góly ale dali jiní a tak mohli Češi slavit. Měli proč. Chtěli vyhrát a jak potvrdil Jaroslav Plašil, rozhodně zápas nevypustili. "Hráli jsme naplno, chtěli jsme vyhrát. Vždyť to byl poslední kvalifikační zápas před vlastními diváky," odmítl Plašil spekulace o tom, že by se český tým šetřil, nebo hrál více na efekt.

Navíc na efektní hru nebyl v těžkém terénu ani prostor. "Nebylo to moc příjemné, na takovém terénu to opravdu moc nejde. Ale vyhrálo se a to je důležité. Sice už jsme na Euru, ale chtěli jsme poslední zápas doma odvést dobrý výkon." To ostatně potvrdil i Jan Koller: "Vyhráli jsme 3:1 a nic jiného pro nás není důležité."

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události