Fotbal

Kisel: Od Čechů se ještě máme fotbalově co učit

Hraje českou fotbalovou ligu za úřadujícího mistra, v jehož dresu si svými podzimními výkony vystřílel nominaci do slovenského národního týmu. Přesto záložník Karol Kisel po včerejším kvalifikačním duelu tvrdí: "Od Čechů se máme pořád co učit."

Podle Kisela rozhodla zkušenost 

"Ukázali, že jsou stále před námi. Chtěli jsme se českému týmu vyrovnat, ale on vyhrál zaslouženě," skonil se před soupeřem Karol Kisel. Záložník Sparty a slovenské reprezentace sice patřil v modrém dresu hostí k nejlepším, přesto nešetřil obdivem k soupeři. "Ze všeho, co Češi dělají kolem fotbalu na hřišti, ale nejen na něm, si můžeme brát příklad," tvrdí Kisel.

Největší rozdíl mezi oběma týmy viděl slovenský reprezentat v disciplíně. "Efektivita zakončení a disciplína, v tom nás Češi předčili. Bylo vidět, že spolu hrají mnohem déle, než my." O kombinaci se podle Kisela snažil i slovenský tým, ale nebylo to ono. "A nebylo to terénem, ten byl pro oba stejný. Český tým je prostě zkušenější," myslí si záložník.

Slovensko by potřebovalo úspěch

Právě proto prý byl pro Slováky zápas velkým přínosem. "To je každý mezistátní zápas a tenhle byl navíc prestižní. Ale my víme, že musíme jít dál svou cestou, jen ve všem ještě musíme hodně přidat. A pak taky musíme věřit v to, že přijde doba, kdy se Čechům vyrovnáme," doufá ve světlou budoucnost slovenského fotbalu Karol Kisel.

Sám by si přál, aby se slovenský tým už dostal na závěrečný turnaj mistrovství Evropy či světa. "Doufám, že to je reálné. Naděje žije vždycky, slovenský fotbal úspěch potřebuje. Bylo by fajn, kdyby se nám konečně podařilo postoupit," dodal Kisel.

Dres si vyměnil se spoluhráčem Kuličem

Na Letné se Kisel musel cítit jako doma, vždyť zde hraje pravidelně za Spartu. Přesto prý hned zamířil do správné kabiny. Jednu věc si ale neodpustil. Hned po zápase zamířil za svým spoluhráčem z klubu Markem Kuličem a vyměnil si s ním dres. "Domluvili jsme se už na Spartě. Jsem za to rád, navíc jsem oba hráli s osmnáctkou," usmál se Kisel.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události