Motorsport

Pilot F1 Nico Rosberg zůstává u Williamsu

Podle některých spekulací byl na prvním místě seznamu kandidátů na volné místo u McLarenu Nico Rosberg. Představitelé Williamsu však odmítli svého pilota uvolnit, přesto se dále spekulovalo o tom, že by prý byli za sumu 22 mil. USD ochotni Rosberga přeci jen do McLarenu pustit.

Samotný Rosberg dal ale jasně najevo, kde je jeho místo: "Zůstávám tady, je mi teprve 22 let a nepospíchám. Ve své kariéře můžu přidat, ale chci v příští sezóně dokončovat na stupních vítězů."

Manažerovo varování zabralo 

Před angažmá u McLarenu varoval Rosberga manažer Michaela Schumachera Willi Weber. Řekl, že by McLaren mohl Rosbergovu kariéru zničit, protože je jedničkou týmu Lewis Hamilton. A právě srovnání s Hamiltonem se Rosberg nevyhnul ani v letošní sezóně. Oba piloti jsou téměř stejně staří (dělí je šest měsíců), ale Němec je ve Formuli 1 o rok déle.

"Musíte si to dát do správné perspektivy. Nemůžete zpochybnit jeho výkony, protože měl jako týmového kolegu mistra světa a to je celý pohled na věc, který potřebujete. Ale žádný nováček nikdy neměl stejné vybavení jako on," řekl o Hamiltonovi Rosberg.

BMW Sauber tým představí svůj vůz na novou sezonu v Mnichově 14. ledna 2008. Pouze o den později se nové F1.08 projede na okruhu ve Valencii.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.