Hokej

Hráči Islanders doma přetlačili Boston 2:1

O necelých 24 hodin zpět spolu hráli oba soupeři na ledě Bostonu a hráči Bruins se radovali z výhry 2:1. Dnes by tak měl být na tahu celek z Long Islandu, který by rád svému soupeři porážku na svém ledě oplatil.

Však také domácí vlétli na svého soupeře hned od úvodní buly a hostující gólman Tim Thomas měl v úvodní minutě 2 ostré zákroky. Domácí vypadali hodně aktivně, ve 3. minutě Mike Comrie dokonce nastřelil tyčku Thomasovy branky, ovšem z úvodní branky se radovali hostující hráči - v končící 4. minutě Marc Savard nahrával a P.-J. Axelsson střelou zápěstím otevřel gólový účet - 0:1. V 10. minutě fauloval Phil Kessel domácího Josefa Vašíčka, ovšem přesilovka Ostrovanům moc nevyšla. Domácí byli přesto stále aktivnější, vedli na střely 9-1, ale Tim Thomas se v hostující brance předváděl v hodně dobrém světle. V 16. minutě fauloval slovenský útočník Miroslav Šatan českého hostujícího útočníka Vladimíra Sobotku a Boston hrál přesilovku. Celkem solidně, ale bez gólu. V úvodní dvacetiminutovce tak byl k vidění hodně dobrý hokej, velká střelecká převaha domácích, ovšem do šaten šli s jednobrankovým náskokem borci z Bostonu.

Do 2. třetiny nastoupily oba celky trochu opatrněji, přesto se stále hodně bruslilo a byly k vidění solidní kombinace. Ve 27. minutě fauloval Brandon Bochenski a domácí hráli 5 na 4, vedli na střely 19 - 3 (!!), ale stále prohrávali 0:1. Ovšem i hráči Islanders se nakonec dočkali - střelu číslo 22 vyslal z pravého kruhu pro vhazování Andy Hilbert a vyrovnal na 1:1. V polovině 40. minuty fauloval Mike Comrie a šanci na vstřelení branky dostali hosté. A jelikož se jim to do sirény nepovedlo, budou pokračovat i ve 3. třetině.

Bylo jasné, že v této části hry se musí rozhodnou, takže oba celky trochu přidaly na aktivitě. S tou to trochu přehnal ve 45. minutě Glen Metropolit a Ostrované hráli přesilovku. Bez gólu, ovšem ten přišel ve 48. minutě - přesným střelcem byl Richard Park a borci z Long Islandu vedli 2:1. Na tahu tak byl Boston a jeho hráči se o vyrovnání docela snažili, ovšem Rick DiPietro je také pan gólman a všechny pokusy o vyrovnání zkušeně likvidoval. Minutu před třetí sirénou odjel na střídačku Tim Thomas a hosté poslali na led 6. hráče. To však kýžený efekt nepřineslo a hráči Islander tak Bostonu oplatili včerejší porážku stajnou výhrou, tedy 2:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události