Hokej

Kusý zatím povede Pardubice místo Říhy

Kusý zatím povede Pardubice místo Říhy

Ani neshody s reprezentačním trenérem Aloisem Hadamczikem, ani divoká prohra s Plzní trenéru hokejových Pardubic Miloši Říhovi vaz nezlomily. Když ale jeho tým prohrál v neděli v prodloužení s nováčkem z Ústí nad Labem, bylo toho na vedení klubu moc.

Říha v Pardubicích dokoučoval  

Domácí prohra 4:5 s Ústím byla posledním Říhovým  zápasem na lavičce Pardubic. Hned po utkání vedení klubu oznámilo, že on i asistent Rohlík u mužstva končí. "Když dokážeme ve dvou zápasech po sobě předvést výkon, který možná nebude zcela exkluzivní po herní stránce, ale bude naprosto stoprocentní v otázce nasazení a přístupu k zápasu a nejsme schopni totéž zopakovat a sami se dostat do pásma lídra po třech utkáních, tak to už musíme řešit. Není desáté, čtrnácté kolo. Už jich je pětadvacet, proto jsme se rozhodli k tomuto průhlednému řešení," prohlásil na klubovém webu generální manažer klubu Zbyněk Kusý.

A bude to právě on, kdo mužstvo spolu s Vladimírem Martinecem dočasně povede. "Od zítřka bude s mužstvem dočasně působit Vladimír Martinec a při zápase zatím já," prohlásil Kusý hned po včerejším zápase.

Vytížený muž

Generální manažer klubu si tak na svá bedra přibral další práci navíc. Nejenže stíhá práci šéfa klubu a z postu manažera se stará o reprezentační tým České republiky, nyní ještě bude koučovat východočeského vicemistra. "Toto řešení platí pro zápas v Plzni s tím, že situaci bychom chtěli vyřešit do šesti sedmi dnů," dodal ovšem. Už příští týden se totiž začne starat o věci okolo národního týmu, který od 13. prosince čeká účast na moskevském Channel One Cupu a dva dny před tím sehraje přípravné utkání se Slovenskem.

Kdo by mohl Říhu na lavičce Pardubic nahradit nastálo se zatím neví. Volný je například Slavomír Lener, kterého před nedávnem vypoklonkovali z německého Düsseldorfu. Spekuluje se i o Josefu Palečkovi, jenž působí jako asistent Aloise Hadamczika u národního týmu. Mužstvo by ovšem mohl převzít například i pardubický patriot Vladimír Martinec, člen představenstva klubu, bez angažmá je například i někdejší kouč reprezentace Josef Augusta.

Pardubice jsou v krizi. Budou změny?

Říhla podel svých slov nabízel rezignaci už 20. listopadu po zmiňované prohře s Plzní, tehdy ho ale ještě vedení klubu ve funkci podrželo. "Nabídl jsem to jako další možný impulz pro mužstvo," přiznal tehdy pro TV NOVA Říha. Místo toho ale přišel úkol v podobě zisku osmi bodů ze tří následujících zápasů s Vítkovice, Libercem a Ústím. První dva zmiňované týmy Pardubice porazily shodně 4:3, Ústí ale v prodloužení podlehly. Místo vytyčených osmi bodů jich sesbíraly jen sedm.

I proto se v klubu kromě změny trenéra hovoří i o dalších výměnách. Pardubice, obhajující loňskou finálovou účast, se totiž v tabulce krčí na jedenáctém místě, bod za pozicemi, zajišťujícími alespoň předkolo play off. To je ale pro ambiciózní a bohatý klub málo. "V nejbližší době se budeme zabývat situací v hráčském kádru. Martina Richtera jsme již uvolnili do Švédska a je možné, že budeme řešit i další záležitosti," potvrdil Kusý.

Klub se zřejmě nezbaví svého nejproduktivnějšího hráče Petra Sýkory, ohroženi jsou ale jiní. "Dali jsme příležitost obrovskému počtu odchovanců a teď si myslím, že především oni by měli dokázat, že do týmu patří. Teď se nebavme o tom, že budeme přivádět obrovské hvězdy, to je nesmysl. Nyní potřebujeme stabilizovat výkonnost, obrannou činnost, hru v oslabení, kdy dostáváme nesmyslné branky," doplnil v rozhovoru pro klubový web generální manažer. 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události