Hokej

Jihlava opět měnila trenéra, kouč padl i v Havířově

Jihlava opět měnila trenéra, kouč padl i v Havířově

Už třetí muž povede v této sezoně z pozice trenéra prvoligové hokejisty Dukly Jihlava. Po Aleši Tomáškovi a Petru Kaňkovském nyní přebírá mužstvo Karel Dvořák.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Duklu povede už třetí trenér 

Tomášek byl ze střídačky Dukly odvolán začátkem října pro neuspokojivé výsledky a na jeho místo se postavil stávající sportovní manažer klubu Petr Kaňkovský. V pozici trenéra ale vydržel jen necelé dva měsíce. "Už když jsme se s Petrem Kaňkovským domlouvali na tom, že nastoupí u áčka jako hlavní kouč, bylo jasné, že je to pouze dočasné řešení. Není totiž dost dobře možné dělat dvě práce najednou. Na změně trenéra navíc trvala dozorčí rada klubu. Proto jsme hledali jiného vhodného kandidáta a nakonec jsme se rozhodli pro Karla Dvořáka," vysvětlil v klubovém webu důvod další změny jednatel klubu Jan Zachrla.

Kaňkovský od týmu odchází ve chvíli, kdy Dukla třeti výhrami v řadě utnula osmizápasovou sérii porážek. V klubu bude nadále působit jako sportovní manažer, nový kouč A-týmu už dnes povede trénink týmu. Dvořák má za sebou extraligová angažmá v Jihlavě a Liberci jako asistent trenéra, hlavním koučem bude poprvé. Na jeho místo u jihlavských juniorů se postaví někdejší trenér trojnásobných mistrů světa Josef Augusta, kerý se tak po roce působení v komunální politice a dorozčí radě klubu vrací k trenérské práci.

Kouč Chlustina skončil v Havířově

Hokejový trenér Alois Chlustina již dále nepovede prvoligový Havířov. Vedení klubu jej podle oficiálních internetových stránek odvolalo a provizorně pověřilo vedením týmu asistenta Jiřího Žůrka a jednatele Petra Foltu. Nový hlavní kouč by poté měl být jmenován nejpozději začátkem příštího týdne.
"Již delší dobu jsem nebyl spokojen s výsledky prvního mužstva, přesto jsem ještě dal panu Chlustinovi šanci, došlo i k několika změnám v kádru. Ale výsledky, které mužstvo nadále předvádí, nejsou dobré," řekl prezident klubu Jan Strmeň.
Havířov je v prvoligové skupině Východ čtvrtý, v celkovém pořadí mu však patří deváté místo. To nenaplňuje klubové ambice. "I když se s trenérem rozcházíme, jeho snaha pracovat pro klub se mu nedá upřít, ovšem nepřináší to ovoce klubu, který si takové výsledky nemůže dovolit," podotkl Strmeň.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události