Fotbal

Liga mistrů předehrává, Jarošík se s Jankulovskim nepotká

Předehrávku kompletního programu skupiny D má dnes na programu Liga mistrů. Kvůli účasti obhájce titulu AC Milán na klubovém mistrovství světa uzavřou týmy z této skupiny svou účast v základní části o týden dříve. Do bojů se zapojí i Češi Jiří Jarošík a Tomáš Hübschmann, Marek Jankulovski kvůli zranění bude chybět.

Jarošík se s Jankulovskim nepotká

Mohl to být prestižní duel dvou českých fotbalistů o konečné první místo v tabulce skupiny D. Jenomže nebude. Vleklé zranění kolene připravilo českého obránce ve službách AC Milán prakticky o celý podzim poslední kolo Ligy mistrů nevyjímaje.  Tak jako tak čeká Jarošíka a spol. těžký úkol. Jeho Celtic má sice na kontě devět bodů, jistou účast v další fázi soutěže ale nemá. Tou se zatím ve skupině může pyšnit pouze AC Milán.

Celtic k jistotě potřebuje v Miláně uhrát remízu, případě doufat, že Doněck nevyhraje nad beznadějně poslední Benficou. I ta má ale na Ukrajině o co hrát, pokud by zde zvítězila, postoupila by právě na úkor Šachtaru do poháru UEFA. Jenomže Doněck ještě pomýšlí i na jarní Ligu mistrů. Musí ovšem spoléhat na výhru AC Milán a zároveň porazit Benficu. Pak by při rovnosti bodů s Celticem rozhodovaly vzájemné zápasy, v nichž má Šachtar o gól lepší skóre. Doma totiž vyhrál 2:0, zatímco ve Skotsku podlehl 1:2.

Oba zápasy se hrají od 20.45, zbylé zápasy posledního kola základních skupin Ligy mistrů jsou na programu za týden.

Dnešní program Ligy mistrů

Skupina D: AC Milán - Celtic Glasgow 
                  Šachtar - Benfica Lisabon

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události