Fotbal

Sparta může dokázat, co se nepovedlo Boleslavi

Fotbalisté Mladé Boleslavi včera do jarní fáze Poháru UEFA proklouznout nedokázali, doma prohráli s AEK Atény a chtějí-li si zahrát soutěž i na jaře, musí za dva týdny zvítězit ve Fiorentině. Stejnou šanci má dnes i Sparta. Její poslední nadějí na postup je výhra v Leverkusenu.

Sparta chce zopakovat překvapení z Toulouse 

Pražané mají dnes před sebou poslední zápas ve skupině a chtějí-li míst jistotu, musí v Německu vyhrát. "Vyhráli jsme v Toulouse, což je kvalitní mužstvo. Věříme, že potrápíme také Leverkusen a mohli bychom dokonce vyhrát. Já tomuto mužstvu věřím, má svoji kvalitu a několikrát to prokázalo," řekl už v Leverkusenu pro klubový web trenér Michal Bílek.

Hosté z Prahy to ale budou mít těžké. Leverkusen je v Bundeslize čtvrtý a poslední dobou se mu daří. "Mají vyváženou defenzivu i ofenzivu a jejich síla směrem dopředu je obrovská. Musíme pozorně bránit, neztrácet zbytečně balony a spoléhat na brejky a standardní situace. V zápasech, které jsem viděl, se hra točila kolem Barbareze. Je to vynikající hráč, ale takových je v týmu soupeře bezesporu více. Čeká nás utkání proti velké kvalitě, ale chceme uspět," hledá recept na soupeře Bílek.

Marodka se vyprazdňuje

Jenomže před klíčovým zápasem musí kouč řešit problémy s marodkou. Do Německa totiž odcestovalo hned několik hráčů se zdravotními problémy. David Limberský má potíže s kolenem, dostává do něj injekce. Lepší se naopak stav Libora Doška, který už se zapojil do tréninku. "Předpokládám ale, že budeme hrát jen na jendoho útočníka," poodhalil své plány Bílek. S lehkým zraněním odcestoval do Německa i Pavel Horváth, i ten by se ale měl podle svých slov do zápasu zapojit. "Bude to v pořádku," slíbil ještě v Praze.

Jistotu dá Spartě jen výhra

Karty jsou před zápasem rozdány jasně. Pokud chce Sparta postoupit, musí v Leverkusenu vyhrát. Remíza jí sice uchová teoretickou naději, to by ale Němci v posledním zápase za dva týdny nesměli bodovat v Zurychu. Pokud by tam totiž uhráli remízu 3:3 a vyšší, postupovali by místo Sparty. Pikantní situace ale může nastat, skončí-li dnešní zápas nerozhodně a Leverkusen za dva týdny uhraje ve Švýcarsku výsledek 2:2. Pak by totiž měly oba týmy shodný počet bodů i skóre a hrozilo by dodatečné utkání.  "Remíza pro nás nic neřeší, chceme vyhrát," nebere ale podobné počty Bílek.

Utkání Sparty v Leverkusenu začíná dnes v 18.15 hodin.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události