Hokej

Hokejisty čeká generálka na Moskvu, přivítají Slovensko

Hokejisty čeká generálka na Moskvu, přivítají Slovensko
Zdroj: TV Nova - Dušan Vrbecký

Sazka Aréna bude dnes dějištěm 42. vzájemného utkání bývalých federálních soupeřů Česka a Slovenska. Hokejisté obou zemí se utkají v přípravném utkání, který bude pro český tým zároveň generálkou na druhý turnaj Euro Hockey Tour sezony Channel One Cup.

Na Slováky s Hniličkou 

Čeští hokejisté se představí v brance s Milanem Hniličkou a s dvojicí pardubických útočníku Petr Sýkora - Tomáš Rolinek, kteří do Ruska neodcestují. Jde o dohodu klubů, Pardubice totiž čeká cesta do Davosu na Spengler Cup. "Domluvili jsme se na tom už před turnajem," potvrdil trenér české reprezentace Alois Hadamczik.

Známá jména ale dovezou i Slováci, trenér Julius Šupler nominoval i hráče z české extraligy Lašáka, Hlinku, Skladaného, Somíka, Melichárka  či Podkonického. V týmu ale budou i další zkušení borci Križan, Majeský nebo Fabuš.

Utkání začíná v sazka Aréně v 17.30 hodin.

Předpokládané sestavy

Česká republika: Hnilička - Melichar, Kutlák, Sičák, Čáslava, Krstev, Blaťák, F. Novák, Žižka - P. Sýkora, Marek, Chabada - Klepiš, Huml, Bulis - Rolinek, Červenka, Hřebejk - Kumstát, Skuhravý, Tenkrát - Irgl.

Slovensko: Lašák (Križan) - Ivan Majeský, Starosta, Graňák, Malec, Ďatelinka, Klepáč, K. Sloboda, S. Hudec - Skladaný, Fabuš, Melichárek - M. Hudec, M. Hlinka, Somík - Buc, Podkonický, Rudolf Huna - Sivák, J. Mikúš, Marcel Haščák.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události