Hokej

Marek litoval penalty. "Nepadá mi to tam," říká

Marek litoval penalty. "Nepadá mi to tam," říká
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Mohl český tým nasměrovat k vítězství, místo toho mu zbyly jen oči pro pláč. Český útočník Jan Marek ve 47. minutě za stavu 1:1 neproměnil trestné střílení nařízené za faul Majeského na Kumstáta a udržel tak Sloensko ve hře o vítězství.

Marek: Beru to na sebe 

"Beru to na sebe, za stavu 1:1 jsem si na nájezd věřil. Trenér mě určil a já vzal odpovědnost, jenomže jsem zklamal a od té chvíle se pro nás všechno odvíjelo špatně," zlobil se po zápase sám na sebe Jan Marek. "Lašák možná ten blafák čekal. Dlouho stál a já nevěděl, jestli mám vystřelit nebo udělat kličku do bekhendu, která mi vychází.  Naznačil jsem mu ji rameny a myslel, že už se přesouvá, jenomže on tam zůstal a hokejkou mi puk odpálil," popsal neproměněný nájezd Jan Marek.

"Byl to důležitý okamžik. Kdyby dali Češi na 2:1, těžko by se nám to dotahovalo," uznal i slovenský brankář Ján Lašák, který chycenou penaltu považuje dokonce za zlomový moment. "Nakoplo nás to," tvrdí. Lašák vystihl Markovu kličku dokonale a hokejkou mu znemožnil zakončení. "Čekal jsem do poslední chvíle, myslel jsem, že bude střílet. Díky tomu jsem byl hodně blízko a mohl na tom těžkém ledě puk odpálit," popsal celou situaci ze svého pohledu.

Lašák: Zdržel jsem to, ale jen maličko

Celé exekuci ale předcházel jeden zajímavý moment. Lašák si totiž v brance dlouho upravoval výstroj a nájezd tak o notný čas oddálil. "Vyvlékl se mi náramenník, musel jsem si to spravit," vysvětlil gólman důvod zdržení.

Jan Marek ale viděl celou situaci trochu jinak. "Asi to trošku zdržoval schválně, ale mě tím nerozhodil. Byl jsem v klidu a přemýšlel, co udělám, protože led byl už špatný," odmítl psychickou výhodu soupeře. A slovenský gólman nakonec přiznal, že opravdu celou akci natáhl. "Trošku jsem to oddálil, abych mohl přemýšlet, co udělá. Ale bylo to jen pár sekund a to určitě nehrálo žádnou roli," myslí si brankář.

Tyč? Prostě mi to nepadá

Jan Marek měl přitom gól na hokejce už ve druhé třetině, kdy po nájezdu na Lašáka trefil tyč. "Nepadá mi to od začátku sezony, tak se tomu ani nedivím. Od začátku nájezdu jsem se snažil dívat na Petra Sýkoru a zmást brankáře tím, že budu nahrávat. Pak jsem zkusil rychlou střelu, ale skončilo to na tyči," litoval Marek. "Přitom jsme se s kluky hecovali, že bychom neradi prohráli.  Mrzí nás to," dodal  český útočník.

Prodloužení? V oslabení to nešlo 

Za stavu 2:2 tak zápas dospěl do prodloužení, jenomže to Češi zahajovali v oslabení, které ještě znásobil zbytečným faulem Melichar. Slovensko tak hrálo 5:3. "Ve dvojnásobném oslabení už bylo těžké," přiznal Jan Marek.

A tak se mohl radovat autor vítězné branky Dominik Graňák, který odehrál několik sezon ve Slavii a led v Sazka Aréně dokonale zná. "Byl to skvělý návrat. A ten gól? To je paráda. Ale jinak to byl vyrovnaný zápas a my samozřejmě nechtěli prohrát," liboval si Graňák. "Na to, co jsem na Slavii zažil nikdy nezapomenu, o to radostnější byl tenhle návrat," dodal slovenský bek.

"Mám z toho dobrý pocit, i když to není vítězství, po kterém bychom se měli nějak moc plácat po ramenou, jak jsme dobří. Ale odvedli jsme dobrou práci," doplnil Lašák.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události