Fotbal

Vaniak znovu čaroval, ale body nevyčaroval

Vaniak znovu čaroval, ale body nevyčaroval

Kde by byla Slavia bez brankáře Martina Vaniaka? Kdo ví. Možná tam, kde je s ním, možná by si ale Ligu mistrů vůbec nezahrála. Kouzelník mezi třemi tyčemi totiž v Lize mistrů už od jejích předkol předvází neuvěřitelné kousky. A jeden z nich dal k dobru i proti Seville, když dvakrát za sebou vychytal tutovku Kanoutého. Jenomže nakonec stejně inkasoval a dokonce hned třikrát.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Zaplatili jsme za chyby 

V prvním poločase jste si prakticky nesáhl na míč, ve druhém jste nevěděl, kam dřív skočit. V čem byl takový rozdíl?

"Sevilla hrála po přestávce mnohem aktivněji dopředu. S příchodem Fabiana se hra rozpohybovala a oni se dostávali do šancí, které také začali proměňovat. A nám navíc trochu docházely síly."

Kvůli tomu ta střídání o poločase a chvíli po něm?

"Ne, to zavinila zranění. Vláďa Šmicer musel o poločase skončit a nastoupit už neměl ani Volešák, ale ještě to zkusil. Sestava se pak už lepila, jak se dala, a z toho asi nakonec vyplynuly i ty tři góly."

Branky ale padaly až poté, co jste zázračně vychytal Kanoutého. Nemrzí vás, že po takovém varování dostala Sevilla znovu prostor?

"No jistě, že to  mrzí. Když se vám takovým zákrokem podaří podržet mančaft v nejtěžších chvílích, tak vás pak zákonitě mrzí, že nakonec gól stejně dostanete. Problém byl, že jsme ve středu hřiště nepokryli halva a ten  mohl dát ideální  přihrávku Fabianovi, jenž šel skoro sám na branku."

Na to z ligy asi moc zvyklí nejste...

"Tohle opravdu není česká liga. Champions league je extratřída, kde si podobné zaváhání nemůžete dovolit. A my ho udělali ne jednou, ale hned dvakrát."

Vzpomínat budu jen v nejlepším

Všechny tři góly padly z pravé strany hřiště. Našli právě tam hráči Sevilly vaše slabší místo?

"Jejich pravý záložník byl velice aktivní a výborně centroval. Už v prvním poločase po jeho centru hlavičkoval nebezpečně Kanouté. Ve druhém poločase tak, jak nám odcházely síly, dokázal naše hráče předčít rychlostí a možná proto to pak na naší levé obraně tak hořelo."

Sice jste poslední zápas prohráli, ale máte za sebou úspěšnou premiéru v Lize mistrů. Jak na podzim 2007 budete vzpomínat?

"Velice dobře, i když budu smutný, že jsme dneska dostali zbytečně tři góly. Prohrát se může, ale 0:3 je moc a my si to tak moc nezasloužili. Na druhou stranu si myslím, že hlavně pro mladé kluky to bude poučení do budoucna a v dalších ročnících, které třeba absolvujeme, ať už příští rok, nebo za pět let, budou hrát jinak. A nakonec nám zkušenosti z Ligy mistrů třeba pomohou i na jaře v Poháru UEFA."

Na titul čekám snad sedmnáct let

Rozlučka s fanoušky ale i přes prohru stála za to...

"Byla opravdu krásná. Jsem vděčný všem jedenácti tisícům, že přišli a rozloučili se s námi. A taky nám poděkovali za práci, kterou jsme pro ně na podzim odvedli. Jen doufám, že to na jaře ještě vylepšíme v Poháru UEFA, kde by třeba nemuselo zůstat jen u jednoho kola."

A co titul?

"No ten samozřejmě taky. Když ho uděláme, bude to na jaře ještě lepší půlrok, než teď. Slavia čeká na titul hrozně dlouho a já osobně ještě déle. Kolik vlastně? Patnáct nebo sedmnáct let?"

Máte za sebou hektický podzim. Těšíte se na dovolenou?

"Moc, protože jsem neměl moc času na rodinu. Ale znám se a 31. prosince se už budu klepat na to, jak si zase zaběhám při testech někde na páse."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události