Motorsport

Schumacher si podmanil Wembley

Bývalý automobilový závodník Michael Schumacher už zase řádí. Naposledy naděloval sekundy svým soupeřům v neděli na Závodu šampionů. Dějiště? Fotbalový svatostánek Agličanů ve Wembley.

Automobilové závody na fotbalovém stadionu? Ještě nedávno se to možná zdálo nemyslitelné, od včerejška je ale všechno jinak. Jen pár dní trvalo, než zelený pařit pokryl černý asfalt, stočený do mnoha zákrut a zatáček, nechybělo ani přemostění.

Jenomže skutečný život vdechl netradičnímu autodromu až nedělní závod. Před zaplněnými tribunami se zde proháněli sedminásobný mistr světa Formule 1 Michael Schumacher, mladíček ve stejné soutěšži Sebastian Vettel, nebo freestylový motokrosový šampion Travis Pastana. Padesát tisíc fanoušků tleskalo i Jensonu Buttonovi a několika dalších pilotům F1.

Nejvíc ale diváky chytil Schumacher. Ač neseděl v kokpitu F1, stejně porážel konkurenci. A v exhibičních závodech uspěl, byť mu na startu jedné z finálových jízd shasl motor. Jenomže finále za něj zvládl kolega Vettel a pomohl Schumacherovi na trůn v soutěži národů. Bylo ta na úkor jiné hvězdičky F1 Heikkiho Kovalainena. "Bylo inpozantní tady jezdit," přiznal Schumacher, jenž se dostal do finále i v soutěži jednotlivců, kde ale kvůli hodinám podlehl Švédu Eckströmovi.

Radost mohl mít hned dvojnásobnou, po parádním návratu na okruh F1 při testech vyhrál další motoristickou výzvu. Kolik jich ještě bude?

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události