Hokej

Ottawa zdolala v New Yorku Rangers 3:1

V zatím posledním vzájemném měření sil vyhráli Rangers 5:2 a tak se hráči Ottawy určitě vydali na Manhattan s myšlenkami a pomstu. Ovšem domácí měli jiné plány - ve 4. minutě nadvakrát Scott Gomez rozjásal Madison Square Garden poprvé - 1:0.

V 6. minutě jel sólo na domácího gólmana Lundqvista rozjetý Chris Kelly, ovšem domácí muž v masce udžel čisté konto. V 12. minutě tvrdě pálil Jason Spezza, ale Lundqvist na puk viděl a s přehledem kryl. Ve 14. minutě pykal Mike Fisher a domácí měli přesilovku. V 17. minutě obrana Rangers laxně rozehrávala ve středním pásmu, puch vypíchnul Daniel Alfredsson, poslal oblouček dopředu na Jasona Spezu a centr elitní řady Ottawy se nemýlil - 1:1. V 18. minutě fauloval Chris Drury a první přesilovku zápasu měli hráči Ottawy. A kdo jiný než první řada Senátorů domácí bránící čtveřici zle zatápěla, ovšem Lundqvist odolával. V posledních vteřínách 1. třetiny Chris Neil narazil na mantinel Jaromíra Jágra, kterého se hned vydal pomstít Sean Avery a strhla se tak menší mela.

Za potyčku z konce 1. třetiny pykali na trestné Chris Neil a Sean Avery, oba na 2 minuty za hrubost. A víc prostoru na ledě přineslo hned šance, i když domácí Blair Betts ani hostující Jason Spezza se o změnu skóre nepostarali. Ve 25. minutě se pošťuchovali Colton Orr a Chris Neil, ovšem na trestnou odjel pouze domácí borec a ottawští měli další početní výhodu. Opět strávili dlouhý čas v domácí třetině i po návratu provinilce na led a hráče Rangers zachránilo až přerušení hry, když gólman Lundqvist přišel o svoji helmu. Ve 28. minutě trefil Chris Phillips vysokou holí Scotta Gomeze a odjel si odpočinout na trestnou. Hra se znatelně zrychlila, přelévala se nahoru - dolů a tak se čekalo, která ze šancí se promění ve vedoucí branku. Stalo se tak ve 33. minutě, z dorážky po skrumáži přesně mířil Chris Kelly a Ottawa šla do vedení 2:1. O chvíli pozdějí zívala na Brendana Shanahana zpola odkrytá hostující branka, domácí kanonýr však z dorážky mířil vedle. Ve 38. minutě špatně rozehrál hostující Wade Redden, puk zachytil Ryan Hollweg, ovšem jeho střelu gólman Gerber kryl. Domácí Jezdci lehce přidali na tempu, ovšem Martin Gerber byl rozchytaný a všechny střelecké pokusy domácích kryl.

Z poslední třetiny uplynulo 46 vteřin a Randy Robitaille svým faulem daroval Rangers další přesilovou hru. Ovšem i napotřetí vyšli hráči v modrém naprázdno. Přesto dál tlačili a snažili se o vyrovnávací branku. Ovšem přišla 50. minuta, s ní nepovedené vyhození puku domácí obranou a následná střela Mika Fishera, kterou před Lundqvistem nešťastně tečoval Marc Staal a Ottawa vedla 3:1. O chvíli později mohla vést o 3 branky, ovšem Danny Heatley svůj sólo nájezd za záda domácího gólmana cestu nenašel. V 52. minutě fauloval Andrej Mezsároš a Rangers dostali další šanci dostat se na dostřel. Ovšem v oslabení ujela dvojice Chris Kelly - Antoine Vermette a Lundqvist puk chytil ani sám nevěděl jak. V 53. minutě zazvonuila už podruhé v zápase za Martinem Gerberem tyčka jeho branky po střele Jaromíra Jágra. Čas ovšem rychle plynul, Senátoři hráli co potřebovali a snažit se museli domácí. Jaromír Jágr téměř neslézal z ledu, měl šance, ovšem nebylo mu přáno, protože Martin Gerber - ač v ohni střel - odolával a likvidoval vše co na něj šlo. Minutu a půl před sirénou odjel na střídačku gólman Lundqvist a naskočil za něj další hráč, ovšem ani tato snaha snížení nepřinesla a Ottawa tak vyhrála v Madison Square Garden 3:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události