Hokej

Carolina zvítězila v Atlantě 4:3

Carolina vede Jihovýchodní divizi a Atlanta ji mocně stíhá, takže se dalo očekávat, že bitva o čelní příčku a zní vyplývající výhody pro nadcházející play-off přinese pravou hokejovou bitvu se vším všudy.

Do hostující branky se postavil nový muž - Michael Leighton a určitě si svůj vstup do NHL v dresu Caroliny představoval jinak - uplynulo totiž 31 vteřin, Tobias Enstrom vypálil, Mark Recchi tečoval a domácí Thrashers vedli 1:0. Na další branku se čekalo do 13. minuty - Ilja Kovalčuk nahrával a Todd White zvyšoval na 2:0. V 17. minutě pak hostující gólman Leighton svůj tým podržel, když ve 100% šanci vychytal právě domácího kanonýra Ilju Kovalčuka. Na střely vyhrála Atlanta tuto část hry 11 - 7.

Také druhá třetina začala raketově - uplynulo 27 vteřin, pok dostal na hokejku ray Whitney a měl dost času přesně vypálit - 1:2 z pohledu Caroliny. Ovšem domácí byli rozjetí - ve vlastním oslabení ujela dvojice Eric Perrin - Pascal Dupuis a druhý jmenovaný přesnou ranou opět poslal Atlantu do dvoubrankového vedení - 3:1. Ovšem stále ještě v této přesilovce padla další branka - Jeff Hamilton vypálil z pravého kruhu a Eric Staal lehkou tečí snížil na 2:3. Ve 35. minutě fauloval Garnet Exelby, Carolina se usadila v domácím obranném pásmu a snažila se o vyrovnání. A po minutě se jí to povedlo - od modré pálil bez přípravy Casey Borer, který ve svém druhém startu v NHL zaznamenal premiérovou trefu - 3:3.

Do poslední třetiny byla u obou celků patrná snaha hlavně neudělat chybu. Dál se hrálo celkem svižně na obou stranách ledu, ovšem všichni se poctivě vraceli bránit a bylo jasné, že tým, který vstřelí branku, se přiblíží celkovému vítězství. V 53. minutě fauloval Erica Staala vysokou holí domácí Ken Klee a dostal 2 + 2 minuty, což byla pro Carolinu solidní šance vstřelit poprvé v zápase vedoucí branku utkání. V 55. minutě pak navíc vyhodil Robert Holík puk mimo hrací plochu a Hurikáni hráli 5 na 3. Takže se stalo očekávané - hostující přesilovková formace domácí trojici solidně rozebrala a Cory Stillman do téměř prázdné branky zamířil přesně - 4:3 pro Carolinu. Minutu před koncem zamířil na střídačku gólman Kari Lehtonen a Thrashers to zkoušeli v 6-ti v poli. Ovšem na skóre už se nic neměnilo a Carolina si tak z Atlanty odváží výhru 4:3.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události