Fotbal

V Krkonoších řádí i Sparťané, lyže zatím vynechali

V Krkonoších řádí i Sparťané, lyže zatím vynechali

Krkonošský Špindlerův Mlýn se stal dočasným útočištěm obou pražských S. Kromě Slavie se zde totiž v těchto dnech připravují i fotbalisté pražské Sparty. Horský vzduch tak může být nakonec jedním z faktorů, které ovlivní jarní boj o titul.

Místo lyží medicimbaly

Zatímco Slavia ve Špindlerově Mlýně obývá Švýcarskou Boudu, odkud vyráží npříklad i na lyžařské túry (více zde), fotbalisté Sparty našli útočiště ve vojenské zotavovně Bedřichov. A také jejich program je přece jen trochu jiný. Místo lyží, na nichž se některým slávistům včera přiliš nevedlo, zvolil trenér Michal Bílek raději klasické běhy, i když tak snadné to zase jeho svěřenci neměli. V čerstvím sněhu do brodili do prudkého kopce a ještě měli na cestu přibaleny medicinbaly.

To zaujalo i krkonošské turisty. "Alespoň vám bude večer chutnat pivo," prohodil podle klubového serveru jeden z nich při pohledu na lopotící se hráče. Několikafázový trénink pak večer doplnil ještě aerobic, který někteří z hráčů zařili vůbec poprvé. "Nikdy jsem to nezkoušel, snad přežiju," povzdechl si útočník Jiří Jeslínek, který se do svého mateřského klubu vrátil z hostování v Kladně s cílem poprat se o místo v sestavě (více zde).

Nechybí ani Pospěch

Do soustředění se zapojil i kapitán Sparty Zdeněk Pospěch, který nakonec nepřestoupil do německého Wolfsburgu. "Už jste se mnou ani nepočítali, co?" smál se, když přišel později na jeden z nástupů s omluvou, že o správném čase nebyl informován. Trenéra Bílka potěšilo jeho setrvání, i když lidsky by mu přestup přál. "Ale líbí se mi, že z toho Zdeněk nedělá drama, vzal to realisticky a hned tvrdě začal pracovat s námi. Nemám obavy o jeho přístup a třeba to bude mít ze Sparty blíže na mistrovství Evropy," předpovídá sparťanský kouč.

V Krkonoších Sparťané zatím hlavně běhají a to třeba i ve sněhové vánici. Ta je chytila na jedné z tréninkových štací v pondělí odpoledne, kdy jim trenér Bílek předepsal sérii sprintů. Trénink je třífázový, ráno a odpoledne v terénu, večer aerobic nebo posilovna. Na běžky Bílek své svěřence tradičně nebere. "Kdybych věděl, že mají stejnou výkonnost, tak prosím. Ale pak není zatížení rovnoměrné a hrozí zbytečná zranění," vysvětlil svou nechuť k nabírání kondice v běžecké stopě.
Celkově si přípravu i podmínky ve Špindlerově Mlýně moc pochvaluje. "Loni se nám zdejší týden hodně zúročil, na konci jara jsme měli nejvíce sil. To bych si přál i letos," řekl Bílek. Ovšem hodně důležité bude podle něj už úvodní vykročení. "Pokud vyhrajeme ve Zlíně, uděláme rázný krok k tomu, abychom předhonili Slavii. Ale rozhodovat se bude až na konci sezony a na to musíme být dokonale připraveni," dodal sparťanský trenér.

Potkali i Slavii

A protože Špindlerův Mlýn je mnohem menší, než praha, došlo i na to, co se muselo stát. Letenští fotbalisté se během přípravy potkali se svými rivaly ze Slavie. Ti sice bydlí o čtyři kilometry dál, k přípravě ale využívají i tělcvičnu v dočasném sídle Sparty. Kondiční soustředění v Krkonoších uzavře sparťanská výprava v sobotu po poledni. Letenský tým se přesune na deset dní do Prahy a pak už ho čeká herní soustředění v teplém Španělsku.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události