Hokej

Extraliga vstupuje do poslední čtvrtiny, začíná boj o play off

Extraliga vstupuje do poslední čtvrtiny, začíná boj o play off
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Konec legrace, v domácí O2 extralize jde do tuhého. Už dnes odstartuje zápasem vedoucího Mountfieldu s druhou Slavií závěrečná čtvrtina soutěže, ve které nepůjde o nic menšího, než o postup do play off. Kandidátů na deset míst ve vyřazovacích bojích je hned třináct. Mimo hru je nejspíš pouze poslední Ústí nad Labem.

Začíná boj o každý bod

Pouhých sedm bodů dělí třináctý Zlín od desátého Znojma. Přesně tolik bodů totiž nyní potřebují Valaši k tomu, aby se vyhnuli skupině o záchranu a zahráli si play off. A nejen oni. Pod hranicí postupu jsou například i úřadující vicemistři z Pardubic či kladenští "Okenáři", kteří se dlouho přetahovali s Ústeckými Lvy o poslední příčku, parádní bodovou jízdou po předvánoční reprezentační pauze  se ale vrátili do boje o play off.

Zdaleka nic jistého ale nemají ani týmy od šesté příčky dolů, tedy Plzeň, Třinec, Litvínov, Vítkovice a Znojmo. Šestou Plzeň totiž od předposledního Zlína dělí dvanáct bodů, stejně jako od 12. Pardubic, ty ale ještě mají dva zápasy k dobru. Mimo hru už je tak zřejmě jen Ústí nad Labem. Na Zlín mu chybí už už čtrnáct bodů, na play off v tuto chvíli 21 bodů.

Dnes bitva o první místo

Velký boj ale bude sveden už dnes na opačné straně tabulky. V Českých Budějovicích se Slavia pokusí utnout sérii porážek a vrátit se na první místo tabulky. Mountfield ale doma neprohrává, v řádné hrací době byl poražen jen jednou a vládne domácím statistikám celé extraligy.

V zítřejším programu nabídne soutěž hned čtyři další přímé souboje o play off. Předehráno je naopak utkání Sparty se Zlínem kvůli účasti Pražanů na turnaji Super Six, Liberec, jenž má play of coby třetí nejlepší tým soutěže už prakticky jisté, cestuje na led posledního Ústí.

Program 40. kola O2 extraligy 
Předehráno HC Sparta Praha - RI OKNA Zlín 2:4 
HC MOUNTFIELD - HC Slavia Praha, dnes 17.25 hod. 
HC Lasselsberger Plzeň - HC Vítkovice Steel, pátek 17 hod. 
HC GEUS OKNA Kladno - HC Oceláři Třinec, pátek 17.30 hod. 
HC Znojemští Orli - HC Litvínov, pátek 17.30 hod. 
HC Slovan Ústečtí Lvi - Bílí Tygři Liberec, pátek 17.30 hod. 
HC Energie Karlovy Vary - HC Moeller Pardubice, pátek 18 hod. 

Čtyřka na rozhraní proti sobě

Ještě zajímavější program možná bude k vidění v neděli. Další kolo totiž přinese fanouškům přímý boj o volná místa mezi čtyřmi celky na hranici postupu. Pardubice přivítají momentálně desáté Znojmo, jedenácté Kladno zase cestuje do Zlína. Výsledky mohou boj ještě více zamotat, nebo také vnést do tabulky přece jen trochu jasno.

Program 41. kola O2 extraligy 
Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel, neděle 17 hod. 
HC Slavia Praha - HC Slovan Ústečtí Lvi, neděle 17 hod. 
RI OKNA Zlín - HC GEUS OKNA Kladno, neděle 17 hod. 
HC Moeller Pardubice - HC Znojemští Orli, neděle 17 hod. 
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary, neděle 17 hod. 
HC Lasselsberger Plzeň - HC MOUNTFIELD, neděle 17 hod. 
HC Litvínov - HC Sparta Praha, středa 16. ledna 17.30 hod.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události