Motorsport

Poslední místo v kokpitu F1 zabral Ital Fisichella

Ital Giancarlo Fisichella bude v přístí sezoně řídit vůz stáje Force India. Nástupce Spykeru jméno svého druhého pilota oznámil dnes odpoledne, předtím ještě šéf klubu Fisichellu zmínil v rozhovoru pro dnešní Gazzetta dello Sport.

V pelotonu F1 chybělo poslední jméno pilota (více zde), i to ale je už minulostí. Stáj Force India totiž angažovala Giancarla Fisichellu, kterého se nedávno zbavil Renault.   "Máme tři piloty. Fisichellu, Adriana Sutila a Vitantonia Liuzziho, který bude testovacím pilotem," řekl pro Gazzetta dello Sport šéf Force India Vijay Mallya. Na oficiálním webu stáje však ještě dnes ráno stále Fisichellovo jméno chybělo a jeho doplěnní bylo podle všeho už jen formalitou. Mallaya už o něm totiž hovoří prakticky jako o čelu týmu. "Pro Adriana bude velkou oporou. Hlavním požadavkem byla schopnost dobré spolupráce s mechaniky při přípravě a úpravách vozu," řekl dnes odpoledne agentuře AP majitel stáje a indický miliardář. "Navíc má za sebou hodně závodů s nejlepšími piloty," dodal.
Fisichella, který v pondělí oslaví 35. narozeniny, má na kontě 194 Velkých cen. Tři vyhrál a loni skončil v seriálu mistrovství světa osmý. "Navzdory tomu, co si lidé mohou myslet, tohle nebyla moje jediná možnost zůstat ve formuli, ale byla nejlepší. Myslím, že můžeme pořádně zamíchat pořadím v nové sezoně," uvedl italský pilot.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události