Motorsport

V Praze byl představen český tým pro MS v motokrosu

Ve čtvrtek 10. ledna 2008 proběhla v pražském Paláci Aventin prezentace jediného českého týmu pro Mistrovství světa v motokrosu v letošním roce. Tím je, stejně jako v minulé sezoně, DELTA Racing Team Ervína Krajčoviče. Šéf a majitel týmu Ervín Krajčovič společně se svým šéftrenérem Josefem Tomanem představili přítomným novinářům nově složenou stáj pro letošní seriál MS ve třídě MX1 a od roku 2008 i nově v MX2.

Jezdcem prestižní třídy, tedy jedniček, je finský jezdec světového věhlasu Antti Pyrhönen a podle Tomanových slov by právě on měl být týmovým lídrem. Pro třídu MX2 angažovala DELTA českého závodníka Josefa Kulhavého.

I přesto, že Ervín Krajčovič po zkušenostech s Martinem Michkem nechtěl o českém jezdci ani slyšet, tak v případě Josefa Kulhavého udělal výjimku a nutno dodat, že jeho výběr je podložen vynikajícími výsledky tohoto dvaadvacetiletého rodáka z Bílovce.

Josef Kulhavý dokázal být ve své zatím ne příliš dlouhé závodní kariéře mimo jiné vicemistrem světa v kubatuře do 85 ccm a mistrem Evropy ve třídě do 125 ccm junior. Z uvedeného vyplývá, že Ervín Krajčovič nic neponechává náhodě a snaží se skloubit zkušenost v osobě Anttiho Pyrhönena a dravé mládí s velkou perspektivou do budoucna zastoupené J. Kulhavým.

DELTA zároveň představila motocykly pro novou sezonu a oproti minulému roku je letos uvidíme na strojích značky Suzuki. Spolu s motorkami představila i nové dresy vyvedené v týmových barvách, kterými jsou po dlouhá léta žlutá a modrá.

Číslo 13, doufejme, že šťastné, patří Pyrhönenovi a Kulhavého budeme vídat s číslem 33.

Celá DELTA si od letošního šampionátu slibuje lepší výsledky a hlavně lepší týmovou spolupráci, než tomu bylo v sezoně 2007. Ze slov Pyrhönena i Kulhavého je víc než patrné, že oba dva udělají maximum pro to, aby měl Ervín Krajčovič co nejvíce důvodů k radosti.

Finský závodník je totiž víc než stoprocentním profesionálem a český mladíček má velkou životní příležitost, aby se jím po boku Anttiho Pyrhönena v brzké době stal i on.

Přejme tedy DELTĚ, aby se naděje, se kterými vstupuje do nové motokrosové sezony, naplnily a aby dala světu na srozuměnou, že i u nás máme jezdce, kteří dokáží s těmi světovými držet krok.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události