Fotbal

Kvalifikaci na MS Češi zahájí i skončí se Severními Iry

Kvalifikaci na MS Češi zahájí i skončí se Severními Iry

Zápasy se Severním Irskem orámují českou účast v kvalifikaci na mistrovství světa ve fotbale, které se uskuteční v roce 2010 v Jihoafrické republice. Češi do kvalifikace vstoupí 10. září 2008 v Belfastu a skončí 14. října 2009 v Praze. Kouč karel Brückner je s definitivní podobou losu spokojen.

Češi se Slováky se utkají na apríla

V kvalifikaci se český tým ještě letos potká postupně se Severním Irskem, Polskem, Slovinskem a San Marinem, rok 2009 pak zahájí ve Slovisnku a následně duelem se Slováky. Ten se odehraje v České republice 1. dubna. "Původně jsme chtěli hrát v březnu, ale nevyšlo to. Bude to sice na arpíla, ale jinak ten termín nijak zajímavý není," odvětil český trenér Karel Brückner na dotaz slovenské televize, kdo z koho si bude na apríla střílet.

Českému kouči nevadí ani to, že začíná dvakrát venku. "Máme první zápas volno, takže zase máme delší čas na přípravu. Díky tomu to nebude ani v rámci dvojzápasu, což mi také vyhovuje. Klasický dvojzápas už bude tradiční doma - venku," okomentoval Brückner fakt, že český tým hraje první dva zápasy v Severním Irsku a v Polsku. Až poté se mužstvo představí svým fanouškům v duelu se Slovinskem. 

Brückner byl spokojen

Trenér české reprezentace Karel Brückner především ocenil, jak rychle se všichni zástupci týmů dohodli na termínové listině. "Oceňuji, že se nikdo z nás nesnažil využít nějaké své výhody na úkor druhého. Jn je skoro škoda, že jsme měli za hodinu hotových 29 utkání. Jen jeden zápas nám zabral hodně času, skoro sedmdesát procent," liboval si dobře naladěný Brückner na tiskové konferenci po skončení schůzky. "A nejde o to, který zápas to byl, důležité je, že jsme našli řešení," dodal kouč českého týmu.

Všichni trenéři, včetně českého, chválili především to, jak slovenští hostitelé losovavcí aktiv připravili. "Jsem opravdu spokojený a musím poděkovat organizátorům," shrnul dojmy všech trenérů polský kouč Leo Beenhakker.

Přímo postupuje jen vítěz

Jistý postup přímo na šampionát má pouze vítěz skupiny, druhý tým v pořadí čeká baráž. O první příčku proto bude boj, očekává se, že se o ni poperou především Češi s Poláky, černým koněm by ale mohli být i severní Irové. pro český tým zase může být výhodou, že na své půdě sehraje tři závěrečné kvalifikační zápasy.

Program českého mužstva v kvalifikaci MS 2010

Rok 2008
6. září: Slovensko - Severní Irsko, Polsko - Slovinsko
10. září: Severní Irsko - ČR, Slovinsko - Slovensko, San Marino - Polsko
11. října: Polsko - ČR, San Marino - Slovensko, Slovinsko - Severní Irsko
15. října: ČR - Slovinsko, Slovensko - Polsko, Severní Irsko - San Marino
19. listopadu: San Marino - ČR

Rok 2009
11. února: San Marino - Severní Irsko
28. března: Slovinsko - ČR, Severní Irsko - Polsko
1. dubna: ČR - Slovensko, Polsko - San Marino, Severní Irsko - Slovinsko
6. června: Slovensko - San Marino
19. srpna: Slovinsko - San Marino
5. září: Slovensko - ČR, Polsko - Severní Irsko
9. září: ČR - San Marino, Severní Irsko - Slovensko, Slovinsko - Polsko
10. října: ČR - Polsko, Slovensko - Slovinsko
14. října: ČR - Severní Irsko, Polsko - Slovensko, San Marino - Slovinsko

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události