Motorsport

Renault představil nový stroj pro Alonsa

Renault představil nový stroj pro Alonsa

Za velkého zájmu médií i hostů proběhla poslední lednový den v Paříži oficiální premiéra nového monopostu F1 od Renaultu. Představení vozu, který poprvé vyjel na trať už minulý týden ve Valencii, se zúčastnil i dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso, jenž se do stáje, s níž slavil největší úspěchy, vrátil po roce u McLarenu.


Okruhová premiéra  nového R 28 se minulý týden odehrála ještě bez fanfár, ohňostrojů i velkých proslovů, oficiální představení už ale bylo s plnou parádou. Po Ferrari, McLarenu, BMW či Red Bullu svůj nový monopost představil Renault, auto na okruhu ve Valencii otestoval Fernando Alonso. Monopost R28 se na první pohled příliš neliší od předchozího vozu. Jen přední přítlačné křídlo dostalo podobu loňské novinky McLarenu. Alonso s novým Renaultem ve Valencii obkroužil jen několik zkušebních kol a to ještě po několikahodinovém čekání na to, až se zvedne mlha a bude připravena trať. Informoval o tom server autosport.com s tím, že ve Valencii bude Renault testovat celý týden. Oficiální premiéra vozu pak proběhne 31. ledna.

Podle serveru motorsport-total.com  ale nebyl Renault jediným vozem, který slavil ve Valencii pemiéru. Několik okruhů si na novém Williamsu otestoval i Nico Rosberg, který na rozdíl od Renaultu ani nečekal na to, až poleví opar nad tretí. Nový Williams dostal do vínku antracitovou barvu se třemi modrými pruhy na "nose". A stejně jako Red Bull či Renault se může pochlubit horním obloukem na předním přítlačném křídle, který loni poprvé vyzkoušel McLaren. 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události