Motorsport

Ve Valencii vládli formuli 1 Finové

Kimi Räikkönen, Heikki Kovalainen a teprve za nimi zbytek světa. Finské duo pilotů jasně ovládlo závěr testování ve Valencii a jen potvrdilo, jak se mu na španělském okruhu velko celou dobu testů.

Hamilton i Alonso mezi poraženými 

Oba dva poslední den testování ujeli zbytku startovního pole doslova o parník, třetí Massa totiž na druhého Kovalainena ztratil přes půl sekundy.

Ale nebyl to jediný úspěch Finů. Räikkönen jako jediný dokázal po všechny tři dny testování dosáhnout čas zajišťující místo mezi nejrychlejšími třemi, Kovalainen pak pro změnu zajel vůbec nejrychlejší kolo celých testů.

Naopak za očekáváním zaostal vicemistr světa Lewis Hamilton. První den netestoval vůbec a ve zbylých dvou výrazně zuaostával. Když Kovalainen zajel vůbec nejrychlejší kolo testů (1:11,000), Brit na něj ztratil více než sekundu, na vítězného Räikkönena v posledním dni pak pohlířel z 5. místa s odstupem 8 desetin sekundy. Neperlil ani Fernando Alonso, který na novém Renaultu dosáhl dvakrát na šestou pozici.

Výsledky testů ve Valencii

1. den: 1. Massa (Ferrari) 1:12,182, 2. Räikkönen (Ferrari) +0,539, 3. Rosberg (Williams) +0,656.

2. den: 1. Kovalainen (McLaren) 1:11,000, 2. Massa (Ferrari) +0,662, 3. Räikkönen (Ferrari) + 0,850).

3. den: 1. Räikkönen (Ferrari) 1:11,189, 2. Kovalainen (McLaren) +0,017, 3. Massa (Ferrari) +0,642.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.