Motorsport

Překvapení: Testovací triumf Red Bullu a Toro Rosso

Velkým překvapením skončilo další testování vozů F1 na okruhu v Barceloně. Poslední den totiž celou konkurenci porazil Mark Webber na podceňovaném voze Red Bull. Až za ním skončily oba McLareny, piloti Ferrari v Barceloně vůbec netestovali.

Triumf Webera ale nebyl jediným překvapením barcelonského testování. O den dříve totiž konkurenci pokořily pro změnu oba vozy Toro Rosso, pilotované Sebastianem Vettelem a  Sebastianem Bourdaisem. Pouze první den patřil favoritům, když nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton.

První solidní výsledky začíná mí i Renault, kterému se zřejmě vyplatil návrat Fernanda Alonsa. Ten totiž skončil jednou druhý a jednou třetí, pouze druhý den testů byla francouzská stáj v poli poražených. Nejrychlejší čas třídenních testů ovšem nezajel nikdo ze silných týmů. Pyšnit se jím může Sebastian Vettel na voze Toro Rosso, který spolu s kolegou Bourdaisem za celé tři dny jako jediný dostal čas na jedno kolo pod minutu a 22 sekund.  

Už po druhém dni opustil Barcelonu tým Williams, příčinou byly technické problémy s přítlačným křídlem. "Rozhodli jsme se vrátit do továrny, abychom mohli nalézt řešení pro testy v Jerezu, které začnou za týden," uvedl pro server autosport.com technický ředitel Williamsu Sam Michael.

Výsledky testování v Barceloně

1. den: 1. Hamilton (McLaren) 1:22,263, 2. Alonso (Renault) + 0,626, 3. Kubica (BMW) + 720.

2. den: Vettel 1:21,679, 2. Bourdais (oba Toro Rosso) + 0,103, 3. Hamilton (McLaren) + 0,456.

3. den: Webber (Red Bull) 1:22,385, 2. Kovalainen + 0,037, 3. Alonso (oba Renault) + 0,124.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události