Hokej

Phoenix doma podlehl Columbusu těsně 1:2

Na konci 4. minuty se do puku opřel kousek za modrou domácí bek Jan Hejda a Ilja Bryzgalov musel předvést v domácí brance první ostrý zákrok zápasu. O chvíli později fauloval David Výborný a Kojoti dostali šanci zahrát si v početní výhodě.

Ovšem hostující hráči dokázali vypíchnout puk, toho se zmocnil Jason Chimera a lehkou střelou mezi nohy poslal Modrokabátníky do vedení - 0:1. Na začátku 7. minuty se pak děly věci - nejdříve Craig Weller nehezky přišpendlil na mantinel hostujícího bombera Ricka Nashe a vzápětí knokautem složil Olle-Kristiana Tollefsena, který vyrazil hostující hvězdu pomstít. V tom momentě se na ledě strhla mela, která nakonec vyústila v 5-ti minutovou přesilovku Columbusu. V 9. minutě Keith Ballard kolenem fauloval Rostislava Kleslu a hosté měli šanci zahrát si 2 minuty 5 na 3. Ovšem hráčů Columbusu stačilo 11 vteřin na to, aby Nikolaj Žerděv po vyšachování bránící trojice do odkryté branky zvyšoval na 2:0 pro hosty, kteří dál hráli v početní výhodě 5 na 4. Phoenix byl vývojem zápasu evidentně zaskočen a tak nepřekvapí ani poměr střel, který zněl po 1. třetině 12 - 5 pro Columbus.

Ve 22. minutě zákeřně seknul Zdeňka Michálka hostující zlý muž Jared Boll a Kojoti dostali šanci podruhé v zápase zahrát si přesilovku. Příliš se jim opět nepovedla a navíc po jejím vypršení ujížděl právě Jared Boll na domácího gólmana Bryzgalova, který ovšem jeho sólo vychytal. Ve 27. minutě pykal Manny Malhotra, ovšem domácím přesilovky dnes opravdu moc nešly - obrana Blue Jackets vypíchla puk a Rick Nash ujížděl zprava na Bryzgalova, ovšem jeho branku svojí střelou minul. Vzápětí domácí Steve Reinprech nastřelil tyčku Norrenovy branky. Na konci 31. minuty hákoval Jan Hejda a Kojoti potřetí v této třetině hráli přesilovku. A tentokrát úspěšně - 2 vteřiny před jejím vypršením Peter Mueller a Steve Reinprecht vypracovali šanci, na jejímž konci úspěšně zakončoval Mike York a rázem to bylo jen o gól - 1:2. Stav skóre se promítnul také do dění na ledě, kdy oba celky měly několi šancí a hra se vyrovnala, ovšem do druhé sirény se diváci další branky nedočkali.

Ve 3. třetině se hrál už trochu opatrnější hokej - hosté měli sice mírně nahráno, ale vedení o jednu branku zdaleka neznamená vyhraný zápas a tak si oba celky dávaly větší pozor na zadní vrátka. V 56. minutě mohl vedení hostů pojistit Rick Nash, ovšem ani nadvakrát si na Ilju Bryzgalova nepřišel. 92 vteřin před třetí sirénou fauloval Jared Boll a Phoenix tak měl velikou šanci ještě něco s výsledkem udělat. Trenér Gretzky navíc odvolal na střídačku i gólmana Bryzgalova a Kojoti tak hráli 6 na 4. Vytvořili si mohutný tlak, ovšem na výhře Columbusu v poměru 2:1 už se do závěrečného hvizdu nic nezměnilo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události