Sport

Čeští tenisté po výhře Štěpánka vedou nad Belgií 2:0

Čeští tenisté vedou v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru nad Belgií 2:0 a jediná výhra je dělí od postupu do čtvrtfinále, kde chyběli od roku 2002. Druhý bod domácího týmu dnes v Ostravě získal Radek Štěpánek, který porazil ve třech setech 6:4, 7:6 a 7:6 hostující jedničku Steva Darcise. O svém triumfu mohou Češi rozhodnout už v sobotní čtyřhře.

Štěpánek dostál svému slibu o chystaném překvapení a vedle trička v barvách české trikolory, které oblékl už při zářijové baráži se Švýcarskem, vstoupil na ostravský kurt také v županu, symbolizujícím příchod boxera do arény. V první sadě se hrál vyrovnaný tenis. Oba tenisté si drželi podání až do stavu 3:3. V tu chvíli Radek Štěpánek prolomil Darcisův servis a tento brejk vzápětí potvrdil vítěznou hrou při svém podání. Darcis ještě snížil z jeho pohledu na 4:5, ovšem česká dvojka dokázala za 48 minut dotáhnout úvodní set do vítězného konce poměrem 6:4.

Druhý set byl ještě více vyrovnaný

Druhá sada nabídla vyrovnanou partii, v níž si náhradník za zraněnou belgickou jedničku Oliviera Rochuse s českým tenistou v ničem nezadal. Darcis výrazně zlepšil return a záhy se dočkal také prvního brejkbolu. V tom okamžiku stálo při Štěpánkovi velké štěstí, protože při postupu vpřed uklouzl a mohl děkovat soupeři, že poslal nahraný míč do sítě.
Český hráč se na každý fiftýn pořádně nadřel, mnohokrát musel na síti ze svého rejstříku vytáhnout těžký volej a nakonec mohl být rád, že nervózní set dotáhl do tie-breaku. V něm si za stavu 2:2 výborným prohozem pod Belgičanovy nohy zajistil minibrejk, o který ale okamžitě přišel. Rozhodnutí tak přinesl až devátý bod zkrácené hry; Darcisův jednoručný bekhend těsně minul postranní lajnu a Štěpánek následně dvěma precizními zásahy na síti upravil vedení na 2:0.

I třetí sadu musela rozhodnout zkrácená hra

Štěpánek si ale hned v úvodu třetí sady vývoj utkání zkomplikoval. Opět ho příliš nepodržel první servis, Darcis se díky tomu dostal k druhému brejkbolu, který využil přesným prohozem. Devětadvacetiletý Čech se ze ztráty podání brzy oklepal, ve čtvrtém gamu si vypracoval náskok 40:0 a podání si vzal zpět.
Oba tenisté si pak s přehledem drželi servis a vyrovnaný duel dospěl také ve třetím setu až k tie-breakovému vyvrcholení. I v něm nakonec slavily úspěch větší Štěpánkovy zkušenosti; za stavu 5:5 domácí hráč zabojoval, vymanil se z defenzivy a získal jediný minibrejk, který potvrdil vítězným volejem. V prvním vzájemném střetnutí tak Štěpánek Darcisovi nepovolil získat ani set a přiblížil Čechy nadosah čtvrtfinále.

Výsledek:

Česká republika - Belgie 2:0 po prvním dnu
Štěpánek - Darcis 6:4, 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).

Nova.cz, Policie ČR
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události