Fotbal

Bohemka chce záchranu, pomůže jí i Sparťan Rezek

Bohemka chce záchranu, pomůže jí i Sparťan Rezek
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Jasní cíl si do jarní části Gambrinus ligy vytyčili v Bohemians 1905. Klub se chce v elitní společnosti zachránit. "Je to v našich silách," tvrdí trenér Zbyněk Busta. Dopomoci by k tomu mohl i útočník Jan Rezek, jehož hostování ze Sparty do Bohemians je na spadnutí.

Záchrana? Bohemka v ní věří

Prioritou klubu je záchrana. "Pevně věřím, že se zachráníme. V stejné situaci je víc týmů a ten náš má svou kvalitu. Byla by chyba, kdybychom to nezvládli," věří kouč Zbyněk Busta. "Sestoupit nechce nikdo a my jsme připraveni udělat maximum, abychom se zachránili," tvrdí zkušený zadák Bohemians Karel Rada.

Největší novinkou je fakt, že se na Bohemians bude hrát po letech znovu za umělého osvětlení. "Určitě to už tak dobré kulise dodá ještě lepší atmosféru. Hráči do svého výkonu přidají něco navíc," myslí si Karel Rada.  

Zimní příprava se povedla

"S přípravou jsem maximálně spokojený a to hlavně proto, že jsme ji absolvovali bez zranění. Navíc nikdo neodešel, což je také důležité," řekl kouř Zbyněk Busta.

Přípravu si pochvaloval i obránce Karel Rada. "Podmínky jsme měli ideální, teď ještě, abychom to zhodnotili v jarní části ligy," přeje si bek.

Bohemka v zimě neměla špatné výsledky. Dostala se do semifinále Víkendu šampionů a v generálce na ligu dokonce porazila Liberec 3:0 na jeho hřišti. "Psychicky nám pomohla výhra 3:0 v Liberci, ale mistrák je nco úplně jiného. Bude tam stres z bojů o záchranu. Uvidíme až v Olomouci, jestli tohle je reálný obrázek našich možností," uvedl Busta.   

Největší posilou Pavel Hašek

Kádr Bohemky prodělal během zimy jen několik změn. Největší posilou je záložník Pavel Hašek, který přišel na hostování z Teplic. "Očekáváme, že nějaké změny ještě budou. Ve finále jsou jednání s Janem Rezkem ze Sparty a brzo bychom měli vědět, jak dopadla," prozradil ředitel klubu Lukáš Přibyl. Klub by tak mohl vyřešit svou největší zimní slabinu, kterou byla střelba branek. "Rezek je typ útočníka, který nám tu schází, rychlý a důrazný. Navíc je zkušený, v lize už má něco odkopáno. A také je velice pozotovně naladěný, který rozhodn nebere jako degradaci, že má jít hostovat do klubu, který hraje o záchranu," doplnil Busta.

Naopak prodávat se zatím Bohemians nechystají. "Politika klubu je taková, že nejprve hráči odvedou něco tedy. Vychováváme je od mládí a my se jich rozhodně nebudeme hned zbavovat po první nabídce. Pro nás je prioritou, aby Bohemka stoupala tabulkou, ne aby prodávala hráče," naznačil Přibyl přístup klubu k prodeji fotbalistů. Zájem prý byl například o jana Morávka. "Nabídky byly zajímavé, ale my se nechceme zbavit kluků jen kvůli penězům. Třeba Morávek by stejně v Anglii skončil někde v mládežnickém kempu, kde je dvacet dalších takových kluků," doplnil Busta.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události