Fotbal

Trenér Busta: Bohemka může Slavii obrat znovu!

Trenér Busta: Bohemka může Slavii obrat znovu!
Zdroj: Dušan Vrbecký

Pod všemi novodobými úspěchy Bohemians je podepsán jako trenér Zbyněk Busta. Nyní ho ovšem čeká možná největší úkol – zachránit pro „Klokany“ 1. ligu. Kouč je přesvědčen, že se to podaří. O motivaci má postaráno. Byl přijat na studium trenérské licence, kterou potřebuje, aby mohl mužstvo oficiálně vést i v 1. lize.

Chce to drzost v ofenzivě
Má Bohemians na záchranu?
„Určitě. Musíme zvládnout první čtyři jarní kola a když se nám to povede, jsme reálně schopni se zachránit. První zápas nás čeká v Olomouci, což je relativně hratelný soupeř, pak máme doma Plzeň a Jablonec, což budou klíčové duely. A když zvládneme i derby na Viktorce, budeme mít slušně našlápnuto k záchraně."
Kudy vůbec povede cesta za záchranou?
„Tvrdím, že se vše bude odvíjet od defenzivy, nesmíme prostě dostávat laciné góly, jako na podzim na Kladně nebo v Boleslavi. Obrana musí působit tak spolehlivě, abychom dostali minimum branek a naopak ofenziva se musí prokázat větší drzostí a sebedůvěrou útočníků. Ti pak budou schopni nějaké góly dát."

Loňská jízda není zapomenuta
Mohou hráči zopakovat loňskou jarní druholigovou jízdu, kdy po nepříliš povedeném podzimu předvedli parádní vítěznou šňůru korunovanou postupem?
„Musím přiznat, že zimní příprava mi tu loňskou sezonu trochu připomněla. Vyčistily se vztahy v šatně, které po nedobrých výsledcích na podzim poznamenala nervozita, a také přišli noví hráči, kteří oživili atmosféru. Věřím, že jsme schopni něco takového, jako loni na jaře, zopakovat, i když samozřejmě ne v takovém měřítku. Na to, odehrát kvalitně jaro, ale rozhodně máme."
Na podzim jste doplatili na mizernou koncovku. Jak velkou posilou by v tomto směru mohl být příchod Jana Rezka ze Sparty?
„Honza je velmi kvalitní útočník, kterému nechybí zkušenosti. Pro Bohemku by byl velkou posilou, i když co se týče šancí, je docela slušný „palič". Nám ale jeho typ útočníka chybí, má rychlost i důraz. Může v útoku odvádět hodně černé práce. A góly dá třeba někdo jiný."

Chtějí znovu obrat Slavii?
Jestli se Bohemce v poslední době na některého ze soupeřů skutečně daří, je to lídr soutěže Slavia. Troufáte si na Slavii i na jaře?
„Slavia bude strašně silná, ale nám právě takové zápasy, v nichž od nás nikdo neočekává zisk, docela sedí. Psychicky tyhle zápasy můžeme zvládat mnohem lépe, než třeba s Mostem nebo Kladnem, kde opravdu půjde o všechno. Sečteno a podtrženo, není nereálné na Slavii bodovat."
Na podzim jste nemohl být veden jako oficiální trenér, protože nemáte nejvyšší trenérskou licenci, sám jste se ale chystal ke studiu. Jak celá věc pokročila?
„Už jsem byl přijat ke studiu, právě včera mi přišel doporučený dopis, že 10. března začíná studium. Takže zahajuji. Je to na dva roky, tak doufám, že i v té době bude Bohemians prvoligovým týmem."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události