Motorsport

Překvapení v Jerezu: Red Bull dal všem na frak

Rakouská stáj Red Bull si před ostrým startem nové sezony F1 připsala na konto další dílčí úspěch. Na okruhu v Jerezu prokázala, že se jí zatím v testování daří. První den testů sice její triumf kazil fakt, že kromě Red Bullu byly na trati jen vozy Williamsu, tentokrát si ale Mark Weber vychutnal triumf proti takřka kompletní konkurenci.

Red Bull, Williams a ti druzí

Red Bul v Jerezu ukázal, že s ním bude muset konkurence v letošním ročníku mistrovství světa počítat. Během tří dnů testů totiž už podruhé jeho pilot vystoupil na pomyslnou nejvyšší příčku žebříčku časů. Po Davidu Coulthardovi (více zde) zajel nejrychlejší kolo pro změnu Mark Weber, který navíc druhému nejrychlejšímu Nico Rosbergovi nadělil téměř půl sekundy.

Ještě hůž ale dopadl McLaren. Lepší z obou pilotů Lewis Hamilton zajel až šestý čas a na Webera ztratil téměř sekundu a čtvrt, druhý z pilotů elitní stáje Heikki Kovalainen si se ztrátou více než sekundy a půl připsal dokonce až desátý čas.

O něco lépe dopadl při své premiéře v tomto testovacím týdnu Fernando Alonso. Svůj Renault  po 104 kolech provezl cílem se čtvrtým nejlepším časem hned za Weberem a oběma Williamsy. V bídných výsledcích z minulé sezony naopak pokračuje Honda, která i přesto, že už představila nový monopost pro rok 2008, i nadále sbírá jednu porážku za druhou, byť avizovala, kolik času, energie i prostředků do přípravy nového stroje vložila. V Jerezu to přesto nestačilo na víc, než na 13. a 15. místo ze šestnácti startujících.

Výsledky 3. dne testů v Jerezu

1. Webber (Red Bull) 1:18.628, 2. Rosberg + 0.463, 3. Nakajima (oba Williams) + 0.587, 4. Alonso (Renault) + 1.082, 5. Kubica (BMW) + 1.201, 6. Hamilton (McLaren) + 1.229

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události