Hokej

V 1. lize startují boje o baráž, favorité odpočívají

V 1. lize startují boje o baráž, favorité odpočívají
Zdroj: Dušan Vrbecký

Zatímco O2 extraliga si na začátek play off ještě týden počká, v 1. lize boje o to, kdo vyzve v baráži nejhorší tým z nejvyšší soutěže, začínají už dnes. Zatím ovšem bez největších favoritů. Ti se v podle nového modelu soutěže zapojí do play off až ve čtvrtfinále.

Předkolo o čest vyzvat favority 

Po vzoru extraligy zavedla předkolo play off i 1. liga. Utkají se v něm týmy, které po dlouhodobé části soutěže obsadily ve svých skupinách 3. - 6. místo. Bez hokeje ale nezůstanou ani dva nejhorší týmy z obou skupin. Stejně jako v extralize se utkají čtyřikrát každý s každým o sestup do 2. ligy.

Mnohem větší pozornost ale bude soustředěna na boje v play off. V osmifinálovém předkole se osm celků utká o čtyři místa ve čtvrtfinále, do něhož už zasáhnou i největší favorité Mladá Boleslav, Chomutov, Brno a Olomouc.

Zatím ale budou favorité odpočívat a v poklidu mohou sledovat snahy svých budoucích soupeřů. V sériích hraných na tři vítězství se mezi sebou poperou celky ze západní a východní skupiny. Výhodu domácího prostředí si zajistily celky Hradce Králové, Vrchlabí, Ostravy a Havířova, z pozice hůře postavených týmů jdou do boje Kadaň, farma Slavie z Havlíčkova Brodu, dvanáctinásobný republikový šampion Dukla Jihlava a také Třebíč, která si postup zajistila ža za pět minut dvanáct kolo před koncem základní části soutěže.

Favorité? Bude to vyrovnané

Hledat favority předkola je ale těžké. Snad jen Hradec Králové mezi osmi účastníky vyčnívá a nebýt tvrdé konkurence v západní skupině, mohl teď odpočívat. Ve východní skupině by mu totiž bodový zisk a vzájemná bilance stačily na druhé místo. Však si také v Hradci na nový systém soutěže po rozšíření na 16 týmů stěžují. "Systém je vymyšlený hodně nešťastně. Je vysoce neatraktivní a myslím, že soutěž jako 1. liga by měla být celorepubliková a pro všechny stejná. Ty zápasy se moc rychle opakují proti stejným týmům a to není zajímavé ani pro hráče, tak hlavně pro diváky. Je na zvážení, zda by se mělo takto pokračovat dále," řekl pro hradecký klubový web trenér Pavel Pazourek.

Ve čtvrtfinále narazí Hradec na Třebíč a čeká jej velká neznámá. Horácká Slavia totiž prohrála třináct utkání v řadě, v závěru soutěže se ale zvedla a pěti výhrami v šesti zápasech se vyhnula bojům o záchranu. To Hradec  měl naopak závěr soutěže nepovedený. V posledním kole sice přestřílel Most 6:2, před tím ale vyinkasoval sedm branek od Chomutova a osm od Mladé Boleslavi.

To postupující z východní skupiny se pro změnu prezentovali nezvyklou vyrovnaností. Třetí Havířov a pátou Jihlavu od sebe dělilo pouhých sedm bodů, navíc Havířov si náskok pojistil až v posledním kole, kdy porazil právě Duklu.

Kdo se tedy pokusí vyzvat silné týmy Mladé Boleslavi, Chomutova, Brna či Olomouce? To budeme vědět nejdřív v pondělí.

Program 1. kola play off

Play off - 1. kolo
Čtvrtek 14. února - 1. zápasy:
17:00 Sareza Ostrava - Kadaň,
17:30 Havířov - Havlíčkův Brod,
18:00 Hradec Králové - Třebíč, Vrchlabí - Jihlava.

Pátek 15. února - 2. zápasy:
17:00 Sareza Ostrava - Kadaň,
17:30 Havířov - Havlíčkův Brod,
18:00 Hradec Králové - Třebíč, Vrchlabí - Jihlava.

Pondělí 18. února - 3. zápasy:
17:30 Jihlava - Vrchlabí
18:00 Třebíč - Hradec Králové, Havlíčkův Brod - Havířov, Kadaň - Sareza Ostrava.

Úterý 19. února - případné 4. zápasy:
17:30 Jihlava - Vrchlabí,
18:00 Třebíč - Hradec Králové, Havlíčkův Brod - Havířov, Kadaň - Sareza Ostrava.

Čtvrtek 21. února - případné 5. zápasy:
17:00 Sareza Ostrava - Kadaň,
17:30 Havířov - Havlíčkův Brod,
18:00 Hradec Králové - Třebíč, Vrchlabí - Jihlava.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události