Hokej

Plekanec: Na ochranu krku nosím rolák?!

Plekanec: Na ochranu krku nosím rolák?!

To nám řekl český hokejista v dresu Montrealu Tomáš Plekanec jako odpověď na otázku, jak chrání během utkání svůj krk. V souvislosti s hrůzostrašným zraněním slovenského hokejisty Richarda Zedníka zejména hokejoví odborníci a lékaři volají po povinném nošení chrániče krku. Samotní hokejisté jsou k tomuto návrhu spíše skeptičtí.

Jak nám v exkluzivním rozhovoru sdělil útočník Montrealu Tomáš Plekanec, jako ochranu krku "používá" obyčejný rolák. Vážné zranění útočníka Floridy Richarda Zedníka po zásahu bruslí Olliho Jokinena do krku při kterém ztratil asi dva litry krve, hráče asi patřičně nevystrašilo. Plekanec považuje Zedníkovo vážné zranění jako velkou náhodu a domnívá se, že hráčům v kanadsko-americké NHL by se asi nelíbilo nosit povinně chránič krku. Ani Plekanec by z tohoto nařízení nebyl dvakrát nadšený. Další hokejista a spoluhráč Richarda Zedníka ve Floridě Braňo Mezej nedoufá, že by vedení zámořské NHL přikázalo všem hokejistům nosit tuto nežádoucí ochranu krku.

Povinná výzbroj hokejisty v severských zemích

Podle lékaře české hokejové reprezentace Zdeněk Ziegelbauera je v severských zemích zaneseno do pravidel povinné používání chrániče krku. Před pár lety ve Švédsku totiž podobné zranění skončilo tragicky. Tudíž i Ziegelbauer se jako lékař přiklání k tomu, aby to tak bylo i u nás. Mimochodem v Česku je chránič krku povinný pouze v mládežnických soutěžích. Přestože není zárukou úplné ochrany, výrazně snižuje riziko podobných zranění. 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události