Fotbal

Vaniak: Teď už se můžeme soustředit jen na titul

Vaniak: Teď už se můžeme soustředit jen na titul
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

V pohárových zápasech si opravdu nemůže stěžovat na nedostatek práce, naopak, v brance si občas musí připadat, jako gumová opička z pouti. Sotva vystřelí jedním směrem, už ji guma táhne jinam. Přesně tak totiž létal Martin Vaniak v brance Slavie v utkání s Tottenhamem. Především Keane ještě teď zřejmě přemýšlí, jak mohl lapit dvě jeho gólové střely zblízka.

Poločasy jako den a noc 

Především v pohárových zápasech předvádíte zákroky, nad kterými občas diváci šílí nadšením, přesto  to často k bodům nestačí. Neštve vás to?

"Ani nevím. Jsem rád, že jsem mohl mužstvu pomoct svým výkonem i za stavu 0:2. První poločas byl totiž z naší strany velmi problematický. Když jsme ale snížili, lidé se chytili a vytvořili úžasnou atmosféru."

Opravdu byl úvod zápasu tak špatný?

"Začátek byl doslova strašidelný. Báli jsme se soupeře a ten si s námi dělal, co chtěl. Dal dva góly a měl i další šance. My se zvedli až po přestávc, do té doby jsme z nich měli příliš velký respekt."

Čím to, že druhý poločas byl tak odlišný?
"Nevím, ale je škoda, že jsme toho nevyužili víc. Snížili jsme a mohli jsme i vyrovnat. Každý bod  je pro nás důležitý už jen kvůli národnímu koeficientu."

Ještě před druhým poločasem jste ale inkasoval dost zvláštní první gól...

"Ten mě mrzí. Keane zaběhl za záda našich obrácnů a byl sám přede mnou. Vyběhl jsem a vykryl mu úhel, jenomže ten míč prošel  těsně okolo. Škoda, že to Erich Brabec už nestihl vykopnout nohou z prázdné brány.  Ale musíme si přiznat ještě jednu věc. Premier League je velká soutěž a hrají ji jen velké týmy s opravdu kvalitními hráči. A to Tottenham je."

Už chce jen titul

Co vám vlastně tenhle zápas napověděl před startem ligy?

"Především to, že nesmíme hrát ustrašeně a já věřím, že zápas s Českými Budějovicemi bude v tomto směru opravdu jiný. A pak také napověděl, že se musíme dát zdravotně i psychicky do začátku ligy dopořádku. "

Takže Pohár UEFA pomalu vzdáváte a přesouváte svou pozornost k bojům o titul?

"Upřímně řečeno ano. Teď už je pro nás jednoznačnou prioritou ligový titul."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události