Hokej

Češi v Rangers jsou v prognózách stále opatrní

Hokejisté New Yorku Rangers o uplynulém víkendu porazili v kanadsko-americké NHL silné soupeře z Buffala a San Jose. Po dosavadní poměrně rozkolísané sezoně ale mají čeští hráči v Rangers ke zjevnému optimismu přece jen ještě daleko, třebaže jim nyní v pořadí Východní konference patří postupové páté místo.

"Teď se to trochu zlepšilo. Uvidíme, jak to bude dál, ještě máme před sebou 21 zápasů," prohlásil útočník Martin Straka, který v neděli proti San Jose asistoval u dvou gólů. "Podali jsme kvalitní výkon od začátku až do konce," shrnul utkání s výsledkem 3:1.
Pochvalu si od něho vysloužil hlavně brankář Henrik Lundqvist. "Gólman byl bezvadný. Byl to dobrý zápas jak defenzivně, tak ofenzivně," řekl ČTK Straka, který si v sobotu proti Buffalu připsal za gólovou přihrávku 700. bod ve své kariéře v NHL.
Také obránce Marek Malík, který se v minulých zápasech potýkal s nepřízní diváků a médií a několikrát se nevešel ani na soupisku, působil po víkendových výhrách spokojeněji. "Potvrdili jsme proti dvěma dobrým soupeřům dva dny po sobě, že umíme udělat jak výsledek, tak zahrát dobré zápasy," konstatoval. Zároveň přiznal, že výkony Rangers dosud "trochu lítaly nahoru a dolů".
"Když budeme hrát, jako jsme hráli posledních pár zápasů, které jsme vyhráli, tak můžeme uspět proti komukoli," domnívá se Malík. "Nejhorší je, když si začneme hrát každý na svém písečku někde jinde, když nehrajeme jako tým a nehrajeme, co umíme hrát," dodal. Pokud budou Rangers pokračovat v týmové spolupráci, nejsou podle Malíka jejich vyhlídky beznadějné.
Ke své kontroverzi s hlavním trenérem Tomem Renneym uvedl, že nešlo o žádný problém. "Vyříkáno, všechno je v pohodě. I předtím to bylo v pořádku, jen novináři to trochu nafoukli," řekl český obránce k situaci, která podle tisku naznačovala, že jeho dny v newyorském týmu jsou sečteny.
Podobné úvahy vycházely z toho, že dvaatřicetiletý zadák nepřijal po zápase s Atlantou koncem ledna ruku, kterou Renney tradičně podává všem hráčům. Další den měl s trenérem osobní pohovor, po němž ho Renney poslal z tréninku domů. V následujícím utkání nebyl údajně ani na tribuně.
Po pár dnech se ale zjevně problém vyřešil a Malík se vrátil na trénink i na soupisku. Smolné období, v němž neunikl ani zranění, prolomil v sobotu ve vítězném duelu proti Buffalu, kdy přihrál na jednu branku.
Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události